Dwójka: Spotkanie z Janem Brzechwą

W czwartek 8 czerwca 2017 roku w Zespole Szkół Miejskich nr 2 w Hrubieszowie odbyło się „Spotkanie z Janem Brzechwą”.

Reklamy

 

W czwartek 8 czerwca 2017 roku w klasie 3A SP ZSM nr 2 odbyło się „Spotkanie z Janem Brzechwą”.

Uczniowie z dużym zaangażowaniem i ekspresją czytali na głos wiersze tego poety. Wszyscy wystąpili znakomicie. Wiersze czytane przez uczniów to min. „Tydzień”, „Wiosenne porządki”, „Borsuk”, „Pomidor”, „Arbuz”, „Samochwała”, „Przyjście lata”, „Sójka”, „Koziołeczek”, „Leń”, „Skarżypyta”, „Jajko”, „Na straganie”, „Tańcowała igła z nitką”, „Kłamczucha”.

Głównym celem tego przedsięwzięcia było rozwijanie zainteresowań czytelniczych dzieci w młodszym wieku szkolnym, doskonalenie umiejętności pięknego czytania, rozbudzanie wrażliwości na piękno języka poetyckiego i przybliżenie literatury dziecięcej.

Jan Brzechwa to jeden z najbardziej znanych polskich poetów. Wiersze jego są bardzo zabawne i dowcipne. To klasyka literatury dziecięcej i świat pełen przygód. Wierszowane historyjki poety są lubiane zarówno przez dzieci, jak i dorosłych.

Sam poeta tak opowiadał o sztuce pisania dla najmłodszych: „Ludzie piszący dla dzieci wznoszą lekki malowniczy most, po którym mali czytelnicy chętnie i niepostrzeżenie przechodzą od swoich ukochanych książek do wielkiej poezji, do literatury klasycznej”. Mamy nadzieję, że nasze działanie choć troszkę spełniło życzenie tego wyjątkowego poety.

 

Zdjęcia >>

 

Tekst i foto: Joanna Tomasiak