Dwójka: Spotkanie z muzyką

31 października 2017 roku w świetlicy Szkoły Podstawowej nr 2 odbyło się edukacyjne „Spotkanie z muzyką”. W magiczny świat dźwięków wprowadził uczniów pan Przemysław Gumiela – nauczyciel śpiewu, teorii muzyki, gry na fortepianie, saksofonie oraz tata Anastazji, uczennicy klasy 3C.

Reklamy

 

W spotkaniu wzięli udział uczniowie klas 1B i 3C wraz z wychowawczyniami. Pan Gumiela zaprezentował przyniesione przez siebie instrumenty muzyczne: saksofony, flety proste, przenośne pianino. Niezwykle ciekawie opowiadał o dźwiękach, muzyce, wspaniale grał na instrumentach. Nawiązał świetny kontakt z uczniami, którzy bardzo chętnie uczestniczyli w zajęciach. Mali melomani mieli możliwość rozwijania zainteresowań muzycznych: grali na instrumentach, śpiewali, tworzyli orkiestrę, zdobyli nowe wiadomości z zakresu muzyki.

Muzyka jest doskonałym narzędziem stymulującym wszechstronny rozwój dziecka. Ma wpływ m. in. na pamięć, koncentrację, kreatywność, pozwala wyrazić emocje. Mamy nadzieję, że spotkanie zachęci uczniów do częstego kontaktu ze światem dźwięków. Może nawet do nauki gry na instrumencie? Serdecznie dziękujemy panu Gumieli za mistrzowską lekcję muzyki.


Zdjęcia >>

 

Tekst i foto: Joanna Tomasiak, Katarzyna Beń