Dwójka: Warszawa da się lubić

​”Warszawa da się lubić…” a zwłaszcza wtedy, gdy jest się kibicem i można zwiedzić Stadion PGE Narodowy. W takim m.in. celu do stolicy udali się wraz ze swoimi wychowawczyniami czwartoklasiści (klasy 4A, 4B i 4C) ze Szkoły Podstawowej nr 2 w Hrubieszowie.

Reklamy

 

W piękny wtorkowy dzień 22 maja 2018 roku wyruszyli ze szkolnego parkingu, by po kilku godzinach jazdy wygodnym autokarem w nowoczesnym budynku Centrum Nauki Kopernik przeżyć swoją przygodę z nauką. Mnóstwo ciekawych urządzeń, doświadczeń z wielu dziedzin podobało się wszystkim, ale czas – również pojęcie fizyczne – mijał, a na młodych hrubieszowian czekały kolejne punkty programu wycieczki.

Niesamowite ogrody na dachu Biblioteki Uniwersytetu Warszawskiego były chwilą „zielonego oddechu” przed kolejną techniczną atrakcją, którą przygotowało dla nas biuro – czyli przejazd warszawskim metrem.

Wysiedliśmy na stacji Świętokrzyska, zatem niemal pod samym gmachem Pałacu Kultury i Nauki. Stąd udaliśmy się na obiad, a potem już do miejsca, którego zwiedzanie okazało się być spełnieniem marzeń niektórych uczestników wycieczki – Stadion PGE Narodowy. Tam mieliśmy możliwość przebywania nie tylko w „strefach kibica”, ale zajrzeliśmy do miejsc przeznaczonych wyłącznie dla piłkarzy, m.in. do ich szatni.

Droga powrotna minęła dość szybko, zwłaszcza, że po tak wielu atrakcjach nie brakowało tematów do rozmów i żartów.

 

Zdjęcia >>


Tekst i foto: Beata Drewnik i Anna Witolska