Dwójka: Wspólne kolędowanie

Dnia 18 grudnia 2014 roku w Szkole Podstawowej przy Zespole Szkół Miejskich nr 2 w Hrubieszowie, przy wypełnionym po brzegi korytarzu, odbył się świąteczny koncert i wspólne kolędowanie dla naszych najmłodszych uczniów z klas 0-III. Oprócz wspólnie śpiewanych tradycyjnych kolęd były również pastorałki zaprezentowane przez zespół wokalny.

Reklamy

 

Dlaczego jest Święto Bożego Narodzenia?
Dlaczego wpatrujemy sie w gwiazdę na niebie?
Dlaczego śpiewamy kolędy?

Dlatego, żeby się uczyć miłości do Pana Jezusa.
Dlatego, żeby podawać sobie ręce.
Dlatego, żeby się uśmiechać do siebie.
Dlatego, żeby sobie przebaczać.

Reklamy

 

Myśli zawarte w wierszu księdza J. Twardowskiego stały  się przesłaniem naszego całego koncertu, a uścisk rąk i usmiech – prawdziwym preludium do przeżywania Świąt  Bożego Narodzenia.

Gościnnie w koncercie wystąpili uczniowie Gimnazjum – grupa dziewcząt z klasy III A zagrała na dzwonkach kolędę „Cicha noc”. Tę sama kolędę mogliśmy usłyszeć w wykonaniu duetu gitarowego w składzie: Angelika Szajwaj oraz Jakub Djabin.

Prawdziwa niespodziankę sprawili nam uczniowie zerówki przygotowani przez Panią Martę Moniuk, śpiewając kolędę „Przybieżeli do Betlejem” oraz pastorałkę 'Pada śnieg”. Dzieci przybyły na naszą uroczystość udekorowane w piękne gwiazdki na głowach.

Bardzo ciekawie zaprezentowali sie również uczniowie klasy III B przygotowani przez Panią Katarzynę Beń:

Emilia Watras – skrzypce
Sebastian Borek – gitara
oraz: Emilia Watras, Julia Wawrzynowicz i Gabriel Bryk – śpiew.

Zaśpiewane kolędy, szczególnie „Niebieska kolęda” wzbudziły wielkie wzruszenie wsród słuchaczy.

Wysłuchaliśmy również 2 kolęd na skrzypce w wykonaniu Zuzanny Czernysz z klasy 1 A (wych. Pani Anna Budzyńska).

Należy podkreślić, że nasi najmłodsi uczniowie w wielkim skupieniu wysłuchali koncertu i wspaniale potrafili na koniec wspólnie zaśpiewać kolędy, po kilka zwrotek i z pamięci. Tak żywiołowy śpiew wytworzył prawdziwie świąteczny i niemalże rodzinny nastrój.

Dziękujemy wszystkim artystom za aktywny udział w koncercie. Szczególne podziękowanie kierujemy do Pani Katarzyny Beń za bogatą fotorelację oraz duchowe wsparcie.

 

 

Nauczyciel muzyki w ZSM nr 2