Dwójka: Wycieczka do miasta zwanego „Małym Rzymem”

26 października 2018 r. uczniowie Szkoły Podstawowej nr 2 z wychowawczyniami oraz pod czujnym okiem rodziców odwiedzili jedno z najstarszych miast Polski – Sandomierz, zwany „Małym Rzymem”.

Reklamy

 

26 października 2018 r.  uczniowie klasy 2C i 3A z wychowawczyniami panią Danutą Pirogowicz, Iwoną Kociach oraz pod czujnym okiem rodziców odwiedzili  jedno z najstarszych miast Polski.

Przekraczając Bramę Opatowską znaleźliśmy się na Rynku gdzie w kamienicy Bartolona  znajduje się Chorągiew Rycerstwa Ziemi Sandomierskiej. Największą ciekawostką tego miejsca jest Zbrojownia Rycerska – niesamowite miejsce, w którym można nie tylko obejrzeć, ale co ważne również przymierzyć zbroje rycerskie i wziąć do ręki miecz lub kuszę. Była to wspaniała lekcja historii średniowiecznej.

Idąc śladami Ojca Mateusza – naszego bohatera serialowego mogliśmy podziwiać przepiękną architekturę tego miasta.

Pełni wrażeń udaliśmy się do następnego miejsca – celu naszej wyprawy. Była to fabryka bombek choinkowych Bylińskich w Nowej Dębie. Tam naszym oczom ukazały się cudowne choinki, światełka i bombki.- czar w oczach od takiej ilości cudowności.

Nasz przewodnik pokazał nam jak powstają ozdoby, zaprowadził nas do miejsca, gdzie pracownicy firmy własnoręcznie malują każdą bombkę. My także mieliśmy możliwość wykorzystania swoich zdolności, gdyż każdy z uczestników otrzymał bombkę, stanął przy wielkim stole i mógł popisać się swoimi zdolnościami malując swoją własną bombkę choinkową. Wyjazd godny polecenia dla tych, którzy nie odwiedzili jeszcze tych dwóch cudownych miejsc.

 

zdjęcia>>

http://zsm2.hrubieszow.info/wycieczka-do-miasta-zwanego-malym-rzymem/#gallery_2018

 

tekst: Iwona Kociach, fot.: Iwona Kociach, Danuta Pirogowicz