8 grudnia 2023

Dwójka: Wycieczka do Muzeum Bombki Choinkowej

Do „zaczarowanego świata bombek choinkowych” dnia 4 grudnia 2017 roku przenieśli się uczniowie klasy 4A i 4C ze Szkoły Podstawowej nr 2 w Hrubieszowie.

Reklamy


„Jest takie magiczne pudełko,
w nim świat zaczarowany,
świat bombek choinkowych…”

 

Właśnie do takiego „zaczarowanego świata bombek choinkowych” dnia 4 grudnia 2017 roku przenieśli się uczniowie klasy 4A i 4C ze Szkoły Podstawowej nr 2 w Hrubieszowie. Pod opieką swoich wychowawczyń – pani Beaty Drewnik i pani Renaty Rząd oraz pani Edyty Skiby i pani Malwiny Marcych udali się do Muzeum Bombki Choinkowej w Nowej Dębie. W wytwórni dzieci obejrzały zwyczajne i niezwykłe ozdoby choinkowe, a także poznały cały cykl produkcyjny bombek oraz wzięły udział w warsztatach własnoręcznego ich zdobienia.

Reklamy

Zanim jednak dotarliśmy do Nowej Dęby, zwiedzaliśmy piękny i stary, a tego dnia pokryty śniegiem Sandomierz. W zbrojowni usytuowanej w zabytkowych piwnicach jednej z kamienic uczestniczyliśmy w interesującej lekcji poglądowej na temat historii grodu. Zajęcia były tym ciekawsze, że prowadzący pan Łukasz w dowcipny sposób nie tylko opowiadał, ale jednocześnie demonstrował dawne uzbrojenie i stroje. Nie bez znaczenia był dla nas także fakt, że wykorzystane podczas lekcji kostiumy można było przymierzyć, poczuć ciężar miecza i tarczy we własnej dłoni, a hełmu na głowie.

Po wyjściu ze zbrojowni czekała na nas następna niespodzianka, która zaskoczyła nawet panią Beatę – sympatyczną i kompetentną pilotkę naszej wycieczki. Otóż trafiliśmy na plan serialu „Ojciec Mateusz”. Jak się okazało, mieliśmy wiele szczęścia, gdyż nie tylko miły pan z ekipy technicznej niektórym z nas – zwycięzcom konkursu na znajomość nazwisk aktorów grających w serialu – pozwolił wcielić się w rolę operatora filmowego i usiąść za „okiem” prawdziwej kamery, to na dodatek pan Artur Żmijewski – odtwórca tytułowej roli filmu – pozował z nami do grupowego zdjęcia.

Do domu wracaliśmy zmęczeni, ale pełni wrażeń, a na szyby autokaru – bezpiecznie prowadzonego przez pana Tomka – padały skrzące płatki śniegu…

Teraz nie pozostaje już nic innego, jak czekać, kiedy przywiezione z Nowej Dęby bombki zawisną na naszych choinkach i zaczarują ten niezwyczajny czas Bożego Narodzenia.


Zdjęcia >>

 

Tekst: Beata Drewnik