Dwójka: Wycieczka do Warszawy

Zgodnie z zapowiedzią został rozstrzygnięty Konkurs na najładniejsze sprawozdanie z wycieczki klas szóstych Zespołu Szkół Miejskich nr 2 do Warszawy.

Reklamy

 

Komisja po wnikliwej analizie nagrodzila dwie prace: Oliwii Wiśniewskiej z klasy VI B oraz A.leksandry Guluk z klasy VI A. 

Obie uczennice otrzymają jutro nagrody książkowe w czasie Dnia Mistrza.

Nagrody ufundowala Pani Marzena Winnicka, ktorej skladamy serdeczne podziekowanie.


Oto nagrodzone sprawozdania:

 

Dnia 13 czerwca 2014r. klasy szóste wraz z wychowawczyniami i rodzicami pojechały na dwudniową wycieczkę do Warszawy. Te dni spędzone w stolicy były dla nas bardzo ciekawe i bogate.

Wyjechaliśmy o 5:00 rano ze szkolnego parkingu. Podróż minęła nam bez komplikacji, ok. 10:00 dojechaliśmy do Warszawy. Pierwszy dzień wycieczki był rozrywkowy i wesoły. Rozpoczęliśmy zwiedzanie od Łazienek Królewskich, tam pływaliśmy gondolą po stawie i spacerowaliśmy po przepięknym parku, poszliśmy pod pomnik Fryderyka Chopina, naszego genialnego kompozytora i pianisty. Zobaczyliśmy również pomnik Marszałka Józefa Piłsudzkiego. Następnie tramwajem pojechaliśmy do parku wodnego, gdzie wesołym zabawom nie było końca. Mijaliśmy budynek Sejmu i Senatu, gdzie podejmowane są najważniejsze decyzje w Polsce. Po tak wielkiej ilości wrażeń obiad w restauracji smakował nam wyśmienicie, a po obfitym posiłku zakwaterowaliśmy się w schronisku dziecięcym ,,Dom przy Rynku’’. Jak nazwa wskazuje miejsce to znajdowało się przy Rynku, na którym również znajdowała się jedna z dwóch syrenek warszawskich. Wieczorem poszliśmy pod Zamek Królewski. Spacerowaliśmy ulicami Starego Miasta i widzieliśmy kolumny Zygmunta, dwie leżące z dawnych czasów i ta na której stoi obecnie postać króla, a także Pomnik Małego Powstańca. O 21:00 poszliśmy obejrzeć wspaniały multimedialny pokaz fontann, któremu towarzyszyła piękna muzyka i efekty świetlne. Byliśmy bardzo zadowoleni.

Drugi dzień poświęciliśmy zwiedzaniu ważnych dla Polaków miejsc. Po pysznym śniadaniu wyruszyliśmy do Muzeum Powstania Warszawskiego, które mieści się w dawnej Elektrowni Tramwajów Miejskich. Muzeum to jest wyrazem hołdu dla tych, którzy zginęli za wolną Polskę. Przechodziliśmy replikami tuneli, którymi poruszali się powstańcy w 1944r., każdy znalazł coś co go zainteresowało, oglądaliśmy motory i pojazdy z tamtego czasu a nawet replikę samolotu. Obejrzeliśmy również trójwymiarowy film pt.,, Miasto ruin’’ pokazujący obraz Warszawy po II wojnie światowej. Obraz miasta przedstawiony w tym filmie był przerażający ,zniszczone były domy, kościoły i inne budynki, nie było żadnego miejsca , które oparłoby się niszczycielskiej sile okupanta. Mogliśmy wziąć na pamiątkę kartki powstańcze z kalendarza z przebiegiem Powstania Warszawskiego, przybijaliśmy również pieczątki, takie jakich używali harcerze w powstaniu. W atmosferze zadumy nad ludzkim losem przejechaliśmy autobusem miejskim do kościoła św. Stanisława Kostki, gdzie znajduje grób Błogosławionego Księdza Jerzego Popiełuszki oraz muzeum poświęcone jego życiu. Stamtąd przyjechaliśmy na cmentarz Stare Powązki, gdzie spacerując dróżkami, oglądaliśmy groby wielkich Polaków m.in. Marii Dąbrowskiej, Jana Parandowskiego czy Czesława Niemena. Powązki zachwyciły nas swoim urokiem, są miejscem podniosłym, ale bardzo pięknym. Bardzo się cieszę, że zobaczyłam te miejsca bo każdy Polak powinien je zwiedzić i zapoznać się z ważną częścią naszej historii. Mimo zmęczenia udaliśmy się do centrum handlowego ,,Złote Tarasy’’. Tam robiliśmy zakupy, świetnie się przy tym bawiąc. Ok. godz. 18:00 wyruszyliśmy w drogę powrotną do domu, dojechaliśmy ok. godz.24:00.

Wycieczka była bardzo ciekawa i poruszająca. Mam nadzieję, że jeszcze tam pojadę i na pewno będę bardzo przeżywać te piękne miejsca.


(Oliwia Wiśniewska z kl. 6b)


***


W dniach 13-14 czerwca klasy VIAi VIB wraz z opiekunami Pania Beata Fabrowską, Panią Maria Heflich, Panią Marzena Winnicką, Panią Agnieszka Korneluk, Panią Moniką Guluk, Panem Grzegorzem Guluk, Panem Jackiem Wiśniewskim i Panem Tomkiem Szumiatą wybrały się na wycieczkę do Warszawy.

Pierwszego dnia wszyscy stawili się punktualnie o 5.00 rano na parkingu szkolnym. Przez całą podróż śpiewaliśmy różne piosenki. Po 6 godzinach jazdy, które minęły nam w mgnieniu oka, wysiedliśmy na parkingu w stolicy i przeszliśmy do Łazienek Królewskich. Tam odbyliśmy krotki spacer i zobaczyliśmy sławny pomnik Fryderyka Chopina. Następnie udaliśmy się na obiad, po którym, wybraliśmy się do Aqua Parku. Bawiliśmy się tam aż dwie godziny. Zmęczeni pojechaliśmy metrem do miejsca zakwaterowania. Tam zjedliśmy pyszną kolację wyruszyliśmy na spektakl i grających fontann.

Po drodze mijaliśmy Kolumnę Zygmunta i Pomnik Małego Powstańca. W końcu dotarliśmy do celu. Z zaciekawieniem oglądaliśmy to wspaniałe widowisko, jakim są grające fontanny. Do domu w którym spaliśmy wróciliśmy jakby natchnieni i od razu poszliśmy spać.

Drugi dzień rozpoczęliśmy od zwiedzania Muzeum Powstania Warszawskiego. Następnie udaliśmy się na obiad, skąd wyruszyliśmy do sławnego kościoła na Żoliborzu. Tam zwiedzaliśmy Muzeum Błogosławionego Księdza Jerzego Popiełuszki. Potem udaliśmy się na Cmentarz Powązkowski. W końcu wybraliśmy się do warszawskiej galerii „Złote tarasy” spędziliśmy tam ponad godzinę na zakupach.

Nadszedł i czas powrotu do Hrubieszowa. Wróciliśmy tylko po walizki do miejsca zakwaterowania i wyruszyliśmy w drogę powrotną. Zmęczeni, ale bardzo zadowoleni dotarliśmy na miejsce.

Bardzo żałujemy, że jest to ostatnia wycieczka zorganizowana przez Panią Fabrowską w szkole podstawowej. Jednak dziękujemy jej za tą wspaniałą podróż. Chcielibyśmy ja powtórzyć.


(Aleksandra Guluk z kl. 6a)