Dwójka: Wycieczka do Zakopanego, Krakowa i Bukowiny Tatrzańskiej

Wczesnym rankiem 5 czerwca grupa uczniów z klasy Vb, VIb oraz Ia gimnazjum z ZSM nr 2 wraz z opiekunami: A. Bas, P. Djabin, M. Kańkowską, K. Kasprzyk i L. Kasprzyk wybrali się na wyczekiwaną wycieczkę.

Reklamy

 

Po przybyciu do Krakowa pierwszym punktem zwiedzania było zobaczenie Zamku Królewskiego na Wawelu, smoka ziejącego ogniem oraz spacer ulicą Grodzką do Sukiennic i Kościoła Mariackiego. Następnie grupa udała się w dalszą drogę. Po wyczerpującej podróży i pysznej obiadokolacji w pensjonacie u ,,Wojtka” wszyscy chętnie wskoczyli do basenów z ciepłą wodą w Termach Bukowiny Tatrzańskiej.

Następnego dnia rankiem po śniadaniu wszyscy autokarem R-BAS wybrali się do Zakopanego. Kolejką szynową wyjechali na Gubałówkę, a z niej podziwiali panoramę Tatr. Widoki były przepiękne bo pogoda temu sprzyjała. Spacerkiem udali się na Butorowy Wierch skąd zjechali kolejką krzesełkową w dół.

Następnym punktem wycieczki był spacer po Krupówkach i kupienie pamiątek z wycieczki. Odwiedziny w Sanktuarium Matki Bożej Fatimskiej na Krzeptówkach było nieco utrudnione ze względu na przyjazd prezydenta Andrzeja Dudy, ale za to udało się wizyta w Kaplicy Najświętszego Serca Pana Jezusa w Jaszczurówce. Ostatnim punktem zwiedzania był wjazd na Wielką Krokiew kolejką krzesełkową. Po powrocie do Bukowiny i zjedzeniu posiłku grupa ponownie wybrała relaks w Termach z ciepła wodą.

Trzeciego dnia rankiem po śniadaniu grupa wycieczkowa wybrała się w podróż powrotną. Po drodze zajechali wszyscy nad Jezioro Czorsztyńskie, gdzie odwiedzili zamek w Niedzicy i zobaczyli z daleka ruiny zamku w Czorsztynie.

Ostatnim punktem wycieczki był obiad w Tawernie Vito u Maćka koło Czorsztyna. Miłym zaskoczeniem było to, że obiad przygotował nam sam pan Maciek uczestnik MasterChef. Oczekiwanie na obiad było wypełnione oglądanie przedziwnych rzeźb i ciekawej zabudowy Tawerny. Wszystkim smakowało i niektórzy prosili o przepis na pyszna zupę pomidorową. Nie obyło się również bez zdjęć z właścicielem ciekawego zakątka.

Po obiedzie przyszedł czas na powrót do domu. W dobrych humorach uczniowie wraz z opiekunami powrócili do Hrubieszowa.


Zdjęcia >>

 

Tekst: Lena Kasprzyk