Dwójka: Wycieczka do Zamościa, Święto Polskiej Niezapominajki

15 maja 2015 roku uczniowie Zespołu Szkół Miejskich nr 2 w Hrubieszowie wybrali się na wycieczkę do Zamościa.

Reklamy

 

Dnia 15 maja 2015 roku uczniowie klas piątych i czwartej „b” Zespołu Szkół Miejskich nr 2 w Hrubieszowie wybrali się na wycieczkę do Zamościa.

Pierwszym punktem wyjazdu był seans filmowy w kinie „Stylowy”. Uczniowie obejrzeli film pod tytułem „Apartament” w którym przedstawione są niepublikowane dotąd materiały, obrazujące prywatne oblicze Jana Pawła II.

Następnie mieliśmy możliwość udziału w warsztatach w Zamojskiej Manufakturze Słodyczy „Tęcza”, gdzie pod czujnym okiem pań Haliny Kołtun i Katarzyny Sędłak własnoręcznie wykonaliśmy lizaki z karmelu. Obserwowaliśmy również proces powstawania cukierków o różnych barwach i smakach.

Wycieczkę kończyła wizyta w Galerii „Twierdza”, gdzie zjedliśmy posiłek i zrobiliśmy drobne zakupy.

Organizator wycieczki: Alicja Bas. Opiekunowie: Katarzyna Szczepańska, Anna Witolska, Beata Danilczuk.

Zdjęcia »

 

***

 

Dzień Polskiej Niezapominajki to święto przyrody obchodzone corocznie 15 maja. Idea święta zainicjowanego przez Andrzeja Zalewskiego z Ekoradia brzmi: „Niech niezapominajka zbliża ludzi i uczy Polaków wzajemnej serdeczności”.  Święto Polskiej Niezapominajki na stałe zapuściło korzenie w ZSM nr 2 w Hrubieszowie. Obchody tego święta przygotowali uczniowie klas IIa i IIIb z wychowawczyniami Joanną Tomasiak i Katarzyną Beń.

„Święto Polskiej Niezapominajki,
to dzień wzajemnej życzliwości,
dzień radości i miłości.
To wielkie święto przyrody,
ochrony powietrza, ziemi i wody.
Niezapominajka od dziś nam pomoże,
Pamiętać o przyjaźni i miłości,
O uśmiechu i życzliwości,
O ochronie środowiska.
Pamiętaj Polaku młody
Nie niszcz przyrody!”

W tym dniu na terenie szkoły zorganizowaliśmy dla uczniów Szkolną Pocztę Niezapominajkową. Niezapominajkowi listonosze dostarczali kartki z życzeniami do adresatów życząc wszystkim miłego dnia. Sympatycznym akcentem obchodów tego święta były niezapominajki i kartki niezapominajkowe wręczane przez uczniów pracownikom szkoły. Pamiętaliśmy również o niezapominajkowej dekoracji klas i korytarzy.

W konkursie literackim na najciekawszy wiersz o niezapominajce zwyciężyła Wiktoria Masłowska z klasy IIIb. Drugie miejsce przypadło Julii Szmyt z klasy IIa. Trzecie miejsce zajął Sebastian Borek z klasy IIIb. Wyróżnienie otrzymał Bartłomiej Lenard z klasy IIIb. Dziękujemy za wspólną zabawę i zapraszamy za rok, ale idea tego święta niech towarzyszy wszystkim każdego dnia.

Opiekun Szkolnego Klubu Przyjaciół Hrubieszowa: Joanna Tomasiak. Opiekun Klubu Wiewiórka: Katarzyna Beń.

Zdjęcia »info i fot. ZSM nr 2