6 grudnia 2023

Dwójka: Wycieczki do Zatoru i na Roztocze

W dniach 15-16 czerwca 2016 r. 47-osobowa grupa dzieci z klas IV i VI wybrała się wraz z opiekunami na dwudniową wycieczkę do Zatorlandu i EnergyLandii.

Reklamy

 

Po przybyciu do Zatorlandu uczniowie zobaczyli film o dinozaurach w kinie 5D, a następnie udali się do Parku Bajek i Wodnych Stworów, gdzie spotkali postacie z różnych opowieści.

Frajdą okazała się możliwość skorzystania z lodowiska w lecie. Przejażdżka na łyżwach udała się i cała grupa udała się na projekcję bajki o pszczółkach w kinie 360 stopni.

Reklamy

Po zjedzeniu obiadu w karczmie w River Parku grupa wybrała się do lunaparku. Miło spędzony czas wprowadził uczniów w dobry nastrój więc udali się na nocleg do domków 4 i 6-osobowych na terenie River Parku.

Śniadanie było pyszne więc wycieczkowicze wypoczęci i najedzeni udali się do Parku Mitologii Greckiej, gdzie w czasie rejsu barkami po stawie zobaczyli bogów, herosów i bohaterów mitologicznych oraz odsłuchali o nich ciekawe historie opowiadane przez lektora.

Następnie grupa udała się do największego w Polsce Parku Ruchomych Dinozaurów. Spotkanie z ryczącymi i ruszającymi się dinozaurami było niezapomnianym przeżyciem.

Następnym punktem wycieczki był pobyt w EnergyLandii czyli największym rodzinnym parku rozrywki. Zabawa była wyśmienita. Rozbawieni i troszkę zmęczeni wszycy zjedli pyszny obiad, a następnie po zakupieniu pamiątek udali się w podróż powrotną do domu przyrzekając sobie, że za rok odwiedzą ponownie ten zakątek Polski.

Opiekę nad uczniami sprawowały: Alicja Bas, Ewelina Bilik, Marzena Kańkowska i Lena Kasprzyk.


Zdjęcia:

http://zsm2.hrubieszow.info/wycieczka-do-zatoru-zespolu-szkol-miejskich-nr-2-w-hrubieszowie/#gallery_2016 

 

***

 

Klasy trzecie gimnazjum na Roztoczu

W dniach 13 -14 czerwca 2016 roku uczniowie klas 3A i 3B gimnazjum wybrali się na wycieczkę – biwak na Roztocze,pod opieką swoich wychowawczyń.

Zwiedzaliśmy Roztoczański Park Narodowy, Kościół na wodzie w Zwierzyńcu, Zabytkowy układ wodno – pałacowy w Zwierzyńcu, a następnie udaliśmy się do Krasnobrodu, gdzie spędziliśmy 2 dni. W trakcie pobytu w Krasnobrodzie, mieliśmy okazję zwiedzić tę miejscowość, odpoczywać nad zalewem oraz bawić się podczas wspólnego ogniska. Wyjazd był podsumowaniem 3-letniej nauki w gimnazjum.


Zdjęcia:

http://zsm2.hrubieszow.info/klasy-trzecie-gimnazjum-na-roztoczu/#gallery_2016 


Tekst: Patrycja Djabin

Foto: Patrycja Djabin, Anna Olejarz