Dwójka zgłębia leśne tajemnice

Las jest miejscem niezwykłym i urzekającym. Wyjątkowe piękno majestatycznych jodeł i świerków, wiekowych dębów czy buków najlepiej jest dostrzec spacerując leśnymi ścieżkami.

Reklamy

 

Jednak niezwykle istotne są też inne formy poznawania tego środowiska, np. spotkania z ciekawymi ludźmi, których wiedza na temat lasu i jego mieszkańców jest imponująca.

23 stycznia 2015r. uczniów klas IIa i IIIb ZSM nr 2 w Hrubieszowie odwiedzili pracownicy Zespołu Lubelskich Parków Krajobrazowych Oddział Terenowy w Chełmie – kierownik Oddziału Pani Małgorzata Deneka Angel oraz specjalista do spraw edukacji Pan Paweł Łapiński.

Nasi goście przeprowadzili prelekcje pt. „Jak zwierzęta przygotowują się do zimy?” oraz „Leśne tajemnice”, podczas których poznaliśmy wiele szczegółów dotyczących życia zwierząt, ich zwyczajów, warstwowej budowy lasu, ochrony przyrody.

Jak zaczarowani słuchaliśmy opowieści o leśnej florze i faunie wspartych prezentacjami multimedialnymi zawierającymi fascynujące zdjęcia. Wszyscy zakochaliśmy się w sówkach o których tak barwnie opowiadał Pan Paweł.

Na zakończenie spotkania zostaliśmy obdarowani pokarmem dla ptaków, dzięki czemu będziemy mogli pomagać naszym skrzydlatym przyjaciołom. A wiosną – rewizyta. Jedziemy na wycieczkę szkolną do Brzeźna!

 


Uczniowie klasy IIa i IIIb
z wychowawczyniami Joanną Tomasiak i Katarzyną Beń