Dwójka: Zimowe ferie w kinie i na łyżwach

16 i 17 stycznia 2017 roku uczniowie Zespołu Szkół Miejskich nr 2 w Hrubieszowie, spędzili niesamowite chwile na wycieczkach sportowo – kulturalnych do Zamościa.

Reklamy

 

Dnia 16 stycznia 2017 roku uczniowie klasy 2B gimnazjum w Zespole Szkół Miejskich nr 2 w Hrubieszowie, spędzili niesamowite chwile na wspaniałej wycieczce sportowo – kulturalnej do Zamościa.

W planie wyjazdu znalazło się miejsce na skorzystanie z oferty Centrum Kultury Filmowej STYLOWY, gdzie młodzież obejrzała fil pt.: „Po prostu przyjaźń”. Jest to wielowątkowy, oparty na splocie losów bohaterów obraz, traktujący o przyjaźni, lojalności i poświęceniu dla drugiego człowieka, zwłaszcza w sytuacjach, gdy druga osoba potrzebuje tego najbardziej.

Opowieść w gwiazdorskiej obsadzie łączy w sobie wiele wątków, pośród których humor naprzemiennie oscyluje wokół spraw bardzo ważnych, niemal trudnych lub wręcz tragicznych. Jest to więc tragikomedia, gdzie bohaterowie dokonują życiowych wyborów, ważących na ich wspólnej przyszłości. Co wybiorą? Lojalność czy pieniądze? Przyjaźń czy miłość? Prawdę czy kłamstwo? Własne czy cudze szczęście? Każdy wybór dla bohaterów filmu „Po prostu przyjaźń” oznacza tarapaty. Kto pomoże im się z nich wydobyć? Wiadomo: przyjaciele. Bo przyjaźń, jak żadna inna inwestycja, zawsze się opłaca.

Po ciekawym seansie młodzież z przyjemnością wybrała się na lodowisko, znajdujące się na klimatycznej zamojskiej Starówce. Tam uczniowie w pięknej zimowej scenerii korzystali z możliwości wypoczynku na sportowo. Jazda na łyżwach okazała się strzałem w dziesiątkę! Polecamy wszystkim taki aktywny wypoczynek na ferie!

Dziękujemy Panu Tomaszowi Szumiacie za opiekę podczas wyjazdu.
Dziękujemy także Gminie Miejskiej w Hrubieszowie za umożliwienie spędzenia ferii na sportowo.

Organizator wyjazdu: wychowawca klasy Ewa Flis
Kierownik wycieczki: Agnieszka Ślażyńska
Opiekun grupy: Pan Tomasz Szumiata

 

***

 

Ferie na lodowisku

17 stycznia 2017 roku uczniowie naszej szkoły wzięli udział w wyjeździe do Zamościa, aby spędzić swój wolny czas w gronie rówieśników jeżdżąc na łyżwach.

Grupa miała być większa, ponieważ zgłosiło się 40 uczniów, niestety z powodu panującej grypy pojechała tylko 30-tka. Przekrój wiekowy to od pierwszej klasy SP po drugą klasę gimnazjum.

Młodsze dzieci mogły skorzystać z pomocy uroczych „pingwinków”, które pomagały w utrzymaniu równowagi. Pomimo licznych upadków wszystkim dopisywał świetny humor. Posiłek w McDonaldzie smakował jak nigdy dotąd..

Serdecznie dziękujemy GMINIE MIEJSKIEJ HRUBIESZÓW za sfinansowanie naszego wyjazdu a tym samym za dbałość o to „aby w zdrowym ciele był zdrowy duch”. Opiekunami grupy były: Elżbieta CHARATYNOWICZ, Ewelina WINIARSKA i Iwona KOCIACH.


Zdjęcia >>

 

Tekst: Iwona Kociach
Foto: Ewelina Winiarska