Dwudniowe warsztaty taneczne z Jakubem Pursą

w dniach 11-12 w Hrubieszowskim Domu Kultury odbyły się dwudniowe warsztaty taneczne z Jakubem Pursą – uczestnikiem VI edycji programu „You Can Dance – Po Prostu Tańcz”.

Reklamy

Jakub Pursa tańczy od pięciu lat, w tym od dwóch lat w zespole i Teatrze Tańca CARO DANCE. Rok w szkole baletowej umożliwił mu opanowanie techniki potrzebnej do rozwijania jego stylów tanecznych. Najlepiej czuje się w tańcu współczesnym i modernie. Nie ogranicza się tylko do jednego stylu, szuka inspiracji w innych technikach, co przekłada się na jego choreografie. Jako młody, zdolny tancerz ma na swoim koncie wiele sukcesów. Ostatnio mogliście śledzić jego rozwój w programie tanecznym „You Can Dance Po Prostu Tańcz”, gdzie doszedł do półmetka. Na co dzień możecie oglądać jego taniec w spektaklach Teatru Tańca Caro Dance, m.in. „Carmen”.

Weekendowy kurs kończył cykl imprez zaplanowanych na tegoroczne zimowe ferie w Hrubieszowskim Domu Kultury.

Przez ostatnie dwa tygodnie młodzi mieszkańcy Hrubieszowa mogli codziennie korzystać z kilkugodzinnych zajęć rozwijających ich pasje i zdolności. Pod hasłem „Scena dla Ciebie” HDK zorganizował: warsztaty wokalne, plastyczne, muzyczne i teatralne, kursy rękodzieła artystycznego i tkackie, zajęcia świetlicowe, konkurs gier liczbowych i komputerowych, a także bezpłatne projekcje filmowe i kurs tańca współczesnego.