Dzieci odwiedziły Policję

Dzisiaj hrubieszowscy policjanci gościli w swoich progach niecodziennych gości. W ramach „Dnia Otwartego” komendę odwiedziło około 300 dzieci ze szkół i przedszkoli, naszego powiatu.

Reklamy

Dzieci ze szkół podstawowych oraz przedszkolaki pod opieką swoich wychowawców mogły dzisiaj zwiedzić jednostkę Policji w Hrubieszowie. Funkcjonariusze przygotowali się na wizytę niecodziennych gości.

Pan Komendant nadkom. Bartosz Magryta przyjął maluchy w swoim gabinecie, opowiadając najmłodszym o swojej pracy.

Na placu przed komendą można było zobaczyć policyjne radiowozy, quada oraz motocykl. Gości witała nowa maskotka Komendy Powiatowej Policji w Hrubieszowie sierż. Lew. Futrzany przyjaciel wszystkich dzieci, został zakupiony przez Stowarzyszenie Bezpieczny Powiat Hrubieszowski w ramach projektu „Bezpieczny Maluch”.

Najszerszy uśmiech na dziecięcych buziach wywołał pokaz psa służbowego o imieniu ” FUKS”. Wszyscy ustawiali się w kolejce, aby go pogłaskać i zrobić sobie pamiątkowe zdjęcie. Jego przewodnik i opiekun opowiadał o jego szkoleniu i wspólnej pracy.

Policjanci prezentowali także broń służbową i kajdanki. Technik kryminalistyki pokazywał tajniki zabezpieczania śladów na miejscu przestępstwa. Dzieci mogły zrobić sobie pamiątkowe odciski palców oraz zdjęcia. Na koniec maluchy dostały słodki poczęstunek.

 

 

źródło: KPP w Hrubieszowie (EK)