25 września 2023

Dzieci z hrubieszowskiej Jedynki dokarmiają ptaki zimą – ZDJĘCIA

Wolontariusze ze Szkolnego Koło Wolontariatu w hrubieszowskiej Jedynce z dużym zaangażowaniem wykonali karmniki, aby pomóc ptakom przetrać zimę.

Reklamy

Szkolne Koło Wolontariatu w hrubieszowskiej Szkole Podstawowej nr 1 zachęca całą społeczność szkolną do włączenia się w akcję dokarmiania ptaków. Zima jest dla nich szczególnie ciężkim okresem ze względu na niską temperaturę oraz obfite opady śniegu.

Biorąc ten fakt pod uwagę wolontariusze z dużym zaangażowaniem wykonali karmniki, aby pomóc ptakom przetrać zimę. Karmniki przygotowali: Zuzanna Wiśniewska, Paweł Karkuszewski, Antonina Suchecka, Stefania Suchecka, Maja Wilkos, Wiktoria Daciuk, Aleksandra Szymko.

Reklamy

Pamiętajmy, że pokarm dla ptaków powinien być jak najbardziej zbliżony do tego, co jedzą w naturze. Nasi skrzydlaci sąsiedzi będą wdzięczni za ziarna prosa, niełuskanego słonecznika, nasiona konopi, siemię, owies, pszenicę, owoce czy orzechy. Taki pokarm ptaki znajdują na łąkach i drzewach. Ptaków nie wolno karmić zepsutym jedzeniem, bo pleśń może im tak samo zaszkodzić jak ludziom.

Zachęcamy rodziców do wspólnego z dziećmi dokarmiania ptaków we własnych karmnikach. Takie działania niosą ze sobą wspaniały walor edukacyjny, uczą odpowiedzialności, dbania o środowisko naturalne, dają możliwość obserwacji, ale także, satysfakcję i wiele radości.

Reklamy

Opiekun SKW Anna Karkuszewska

(fot. SP nr 1)


Zobacz też:

Wyróżnienia w ogólnopolskim konkursie plastycznym dla uczniów hrubieszowskiej Jedynki

Wyróżnienia w ogólnopolskim konkursie plastycznym dla uczniów hrubieszowskiej Jedynki


LubieHrubie na Instagramie