Dzieci z Miejskiego Przedszkola nr 3 z wizytą w Dwójce

20 czerwca 2013r. Zespół Szkół Miejskich nr 2 odwiedzili bardzo mili goście – pięciolatki i sześciolatki z Miejskiego Przedszkola nr 3 w Hrubieszowie.

Reklamy

20 czerwca 2013r. ZSM nr 2 odwiedzili bardzo mili goście – pięciolatki i sześciolatki z Miejskiego Przedszkola nr 3 w Hrubieszowie, z wychowawczynią panią Ewą Ciężką. Dzieci miały okazję zwiedzić szkołę, a także dokładnie obejrzeć salę nr 35, gdzie uczą się ich starsi koledzy z klasy Ib.

Uczniowie i przedszkolacy bardzo szybko znaleźli wspólny język – jedni z dumą pokazywali swoje podręczniki i wyposażenie sali, a drudzy z ciekawością i zainteresowaniem słuchali i oglądali. Goście obdarowali nas pięknymi, samodzielnie przygotowanymi zakładkami do książek.

Takie spotkania pomagają wytworzyć pozytywne myślenie i nastawienie do szkoły, są wspaniałą okazją do przygotowania przedszkolaków na pierwszy w ich życiu dzwonek. Warto się postarać, by dziecko bez lęku wkroczyło w mury szkoły z przekonaniem, że sprosta nowym wymaganiom, a edukacja szkolna stanie się nie tylko codziennym obowiązkiem, ale także możliwością rozwijania zainteresowań, zdobywania nowych wiadomości i umiejętności oraz nowych przyjaciół.

 

Katarzyna Beń