Dzieci z Przedszkola nr 2 na wycieczce w Chełmie i na Ranczo Budrysa

18 maja 2015 roku grupa dzieci 5 – letnich z Miejskiego Przedszkola Nr 2 w Hrubieszowie wraz ze swoimi paniami p. Agnieszką Marcych i p. Izabelą Onisk wyruszyły na spotkanie z Duchem Bieluchem w chełmskich podziemiach kredowych.

Reklamy

 

Pani przewodnik zaprosiła dzieci do wspólnego zwiedzania królestwa Ducha Bielucha, mówiła, że Duszek Bieluszek jest przyjacielem wszystkich dzieci i nie trzeba się go bać. Dzieci w trakcie zwiedzania krętych podziemi dowiedziały się, że podziemia kredowe w Chełmie są zabytkowa kopalnią kredy i że jest to unikat górnictwa kredowego w Europie.

Dzieci w ramach podziękowań dla „Króla chełmskich podziemi kredowych” za gościnę, zaśpiewały radosną piosenkę o wiośnie i obiecały, że w przyszłym roku wrócą, aby znów się z nim spotkać.

Kolejnym etapem naszej wycieczki był pobyt na „Ranczu Budrysa”w Strupinie Dużym. Na Ranczu czekało na dzieciaki mnóstwo atrakcji. Mogły one korzystać z ogromnego placu zabaw wyposażonego m.in. w dmuchane zjeżdżalnie, trampoliny, konstrukcje do wspinania, huśtawki, gokarty. Największą atrakcją była zabawa w Fikolandzie z labiryntem pełnym niespodzianek i basenem wypełnionym piłeczkami.

W przerwie miedzy zabawami był czas na pizzę i słodki poczęstunek. Dzieciom bardzo podobał się ten aktywny wypoczynek, czego dowodem były szerokie uśmiechy i okrzyki radości. Zmęczone i pełne wrażeń wróciły do domu.info i fot. Miejskie Przedszkole nr 2