Dzieciaki w hrubieszowskiej Komendzie

Wczoraj hrubieszowscy policjanci gościli w swojej jednostce niecodziennych gości. W ramach „Dnia Otwartego” komendę odwiedziło około 300 dzieci ze szkół i przedszkoli, naszego powiatu.

Reklamy

Dzieci ze szkół podstawowych oraz przedszkolaki pod opieką swoich wychowawców mogły wczoraj zwiedzić jednostkę Policji w Hrubieszowie. Funkcjonariusze przygotowali się na wizytę niecodziennych gości. Na placu przed komendą można było zobaczyć policyjne radiowozy, quada oraz motocykl.

Dzieciaki mogły wsiąść do pojazdów służbowych, zobaczyć jak działa urządzenie do pomiaru prędkości jazdy, alkotest, alkoblow.

Najszerszy uśmiech na dziecięcych buziach wywołał pokaz psa służbowego o imieniu ” FUKS”. Wszyscy ustawiali się w kolejce, aby go pogłaskać i zrobić sobie pamiątkowe zdjęcie. Jego przewodnik i opiekun opowiadał o jego szkoleniu i wspólnej pracy.

Policjanci prezentowali także broń służbową i kajdanki. Technik kryminalistyki pokazywał tajniki zabezpieczania śladów na miejscu przestępstwa. Dzieci mogły zrobić sobie pamiątkowe odciski palców oraz  pamiątkowe zdjęcia .Na koniec maluchy dostały kolorowe balony i słodycze.

 

Info i foto: KPP w Hrubieszowie (EK)