Dziecięce łóżeczko i drewniany stolik łupami 40-latki

Hrubieszowscy policjanci ustalili i zatrzymali 40-letnią mieszkankę gminy Horodło, która na początku sierpnia włamała się do niezamieszkałej posesji i skradła drewniane dziecięce łóżeczko i ręcznie wykonany drewniany stolik. Wartość strat właściciel oszacował na 700 zł. Policjanci odnaleźli w mieszkaniu 40-latki skradzione przedmioty. Dzisiaj usłyszy zarzut kradzieży z włamaniem.

Reklamy

Wczoraj 60-letni właściciel posesji znajdującej się na terenie gm. Horodło na stałe mieszkający w gm. Chełm zawiadomił hrubieszowską policję o włamaniu. Z relacji zgłaszającego wynikało, że nieznany sprawca włamał się na teren działki i poprzez wypchnięcie drzwi wejściowych dostał się do mieszkania, skąd skradł stojący w kuchni ręcznie wykonany drewniany stolik.

Z kolei przed okno złodziej wszedł do budynku gospodarczego i zabrał łóżeczko dziecięce wraz z materacem. Łączna wartość skradzionych przedmiotów to około 700 zł.

Sprawą ustalenia sprawcy zajęli się operacyjni z Hrubieszowa. Wszystkie zebrane informacje wskazywały na 40-letnią mieszkankę tej samej gminy. Kiedy policjanci odwiedzili kobietę w jej domu, znaleźli w trakcie przeszukania skradzione przedmioty.

Dzisiaj kobieta usłyszy zarzut kradzieży z włamaniem, za co grozi kara do 10 lat wiezienia.

***

Źródło:
KPP w Hrubieszowie (E.K.)