Dziecko w każdym z nas

Zmagania drużyn siatkarskich uczniów i nauczycieli, część artystyczna z udziałem dzieci z przedszkola i kabaret w wykonaniu uczniów liceum…To tylko niektóre atrakcje jakie można było zobaczyć podczas „Dnia Dziecka” w Zespole Szkół nr 1 w Hrubieszowie ( ulZamojska18A).

Reklamy

„Cześć Bachory !”- Powiedziała nauczycielka wchodząc do rozwrzeszczanej klasy… Która nauczycielka mogła by zaryzykować tak odważne powitanie?!- Oczywiście nauczycielka kabaretowa! Jej dzielne zmagania z nieznośną klasą stanowiły fabułę całego przedstawienia. Na „scenie” królowały przede wszystkim barwne i pomysłowe stroje, nie zabrakło jednak ciętego dowcipu w stylu. Całość została przygotowana przez uczniów klasy I L „b” i I L „c”, II L „d”, II L „e” i II L „f” (mi.n.:Paulinę Wysocką, Kamila Chmarzyńskiego, Martynę Węgor, Mariolę Sowę,Natalię Palęgę, Annę Bodzioch, Justynę Zając, Mateusza Pysiewicza, Justynę Zając, Agnieszkę Skrzyńską – osoby, które nie zostały wymienione – przepraszamy).

Po sporej dawce dobrego humoru przyszedł czas na poważne i całkiem dorosłe pytania, na które odpowiedzi udzielały „Duże Dzieci” czyli dzieci z Przedszkola nr 2 w Hrubieszowie. Mimo wielkiej wagi dyskusji nie zabrakło śmiechu. Wrażenie robiła różnorodność wypowiedzi np.: na pytanie „Co jest najważniejsze w życiu” słyszeliśmy kolejno „miłość!, rodzina!, dla mnie kariera!, nic!” – Młodym uczestnikom programu gratulujemy odwagi, niewątpliwie te dzieciaki poradzą sobie w życiu!

Następnie rozpoczął się konkurs karaoke, w którym wzięli udział reprezentanci Przedszkola nr 5 śpiewający a’capella. Szkołę podstawową brawurowo reprezentował Tomasz Mazur. Śpiewały również uczennice z Zespołu Szkół nr 1.
Konkurs został poprowadzony przez Karolinę Jabłońską.

Trzyczęściowy program artystyczny został zorganizowany przez członków i opiekunów Samorządu Uczniowskiego, którymi są panie – Katarzyna Skawińska i Monika Kot.

W tym samym czasie na boisku szkolnym odbywały się zawody sportowe zorganizowane przesz nauczycieli wychowania fizycznego. Widzowie nie mogli narzekać na nudę, wprowadzeniem był mecz chłopców o mistrzostwo szkoły. Mistrzowie zmierzyli się w nagrodę z reprezentacją nauczycieli.

Podczas zaciętego meczu piłki siatkowej na boisku obok odbywały się zawody Strongmenów. Na poszczególne konkurencję składało się min.: podnoszenie ciężarów, przeciąganie samochodu i bieg z 50 kg. W zawodach nie miał sobie równych Arkadiusz Dubiel. Następnymi zawodami było przeciąganie liny, w których zmagały się sześcioosobowe drużyny. Na koniec widzowie mogli oglądać mecz piłki siatkowej w składzie nauczycielki – uczennice.

Tak zakończył się szkolny Dzień Dziecka. Organizatorzy – Samorząd Uczniowski, nauczyciele i uczniowie postarali się, aby zarówno amatorzy sportu jak i „spragnieni” wrażeń artystycznych znaleźli w ten dzień coś dla siebie. Nie można zaprzeczyć – udało im się! Zdrowa rywalizacja i chęć dania czegoś z siebie – te czynniki dominowały podczas Dnia Dziecka, a zarazem Dnia Sportu.

Opr.: Marta Szpinda/D. B.

zobacz zdjęcia >>