Dziękujemy!

Hrubieszów Wolontariusze Szkolnego Klubu Wolontariatu Zespołu Szkół nr 1 w Hrubieszowie dziękują wszystkim ofiarodawcom, którzy odpowiedzieli na apel i wspomogli tak szlachetną sprawę, jaką była zbiórka pieniędzy dla Agnieszki – uczennicy naszej szkoły, która wymaga bardzo kosztownego badania ratującego jej życie.

Reklamy

***

Reklamy

Akcję ogłosili wolontariusze SKW w piątek, 8 stycznia 2010 roku, poprzez oplakatowanie szkoły w ogłoszenia i przez radio szkolne.

W poniedziałek, 11 stycznia 2010 r. wolontariusze SKW przeprowadzili zbiórkę.

Odzew był bardzo duży, przeszedł wszelkie oczekiwania. Młodzież, nauczyciele i inni pracownicy szkoły bardzo hojnie wspomogli akcję. Wolontariusze uzbierali 1094,19 złotych, które w dniu 12 stycznia 2010 roku zostały przekazane rodzinie Agnieszki.

Serdecznie dziękujemy za tak solidarne wsparcie w tej szlachetnej sprawie.

Wolontariuszka SKW – Joanna:

– Jestem dumna z naszej szkoły i młodzieży, która potrafiła pokazać jak szczodre i czyste mają serca, otwarte na drugiego człowieka. To była najszybsza akcja, jaką przeprowadziliśmy w Szkolnym Klubie Wolontariatu. Około południa, w piątek pani Beata Tomaszczuk poinformowała nas, że nasza koleżanka potrzebuje pomocy. W ciągu 45 minut przygotowaliśmy i rozwiesiliśmy plakaty oraz ogłosiliśmy poprzez radio szkolne informacje o zbiórce. W poniedziałek rano kwestowaliśmy w szkole. Nie liczyliśmy na tak dużą sumę. Oczywiście najbardziej wspomogły akcję koleżanki z klasy i przyjaciele. Miałyśmy uczucie, że wśród nas są ludzie, którym los drugiego człowieka nie jest obcy.

To wzniosłe i piękne, ale prawdziwe.

***

Wolontariusze i koordynator
Szkolnego Klubu Wolontariatu ZS nr 1

_________________________________________________

Hrubieszow LubieHrubie 2010