Dzień Babci i Dziadka w Przedszkolu nr 2

Z okazji obchodzonego „Dnia Babci i Dziadka” 31 stycznia 2008 r. na zaproszenie do Miejskiego Przedszkola nr 2 przybyły ukochane babcie i kochani dziadkowie dzieci z grup starszych. W piątek zaś 1 lutego 2008 r. babcie i dziadkowie dzieci z grup młodszych.

Reklamy

Gości witały bardzo uprzejmie i mile pani dyrektor i panie nauczycielki, zapraszając wszystkich do odświętnie przygotowanej sali gimnastycznej, gdzie na wstępie życzenia Babciom i Dziadziom złożyła pani dyrektor przedszkola. Tu odbyły się występy dzieci z każdej grupy, były piosenki, wiersze i tańce oraz cały czas sporo życzeń dla kochanych babć i kochanych dziadków. Na ich widok chyba wszystkim gościom ze wzruszenia polały się łezki. Chyba tylko babcie i dziadkowie, którzy już to przeżyli zrozumieją to wzruszenie.

Na drugą część uroczystości Babcie i Dziadkowie wraz z wnukami udali się do sal w których milusińscy spędzają sporo czasu na co dzień. Czekały tam stoliki nakryte białymi obrusami, na których stało mnóstwo słodkości upieczonych przez mamy przedszkolaków. Było sporo śmiechu przy siadaniu na malutkich krzesełkach naszych milusińskich. Wszystkie wnuki i wnuczki złożyły swoim babuniom i dziadziusiom życzenia oraz wręczyły, wcześniej przygotowane w przedszkolu pod okiem pań nauczycielek, przepiękne prezenty. Przy ciasteczku z wnukami na kolanach, dziadkowie zaczęli wspominać: jak to niedawno posyłali swoje dzieci do przedszkola (często właśnie tego) a już chodzą tu ich wnukowie. Wytworzyła się przesympatyczna atmosfera wśród gości, dzieci i gospodarzy. Niestety wszystko co dobre podobno szybko się kończy i tak Ci, którzy jeszcze pracują poszli do pracy, którzy już nie – do domu piec słodkości dla wnuków na ich przyjęcie w swoich domach.

tekst i foto: Irena Ostrowska

zobacz zdjęcia >>