Dzień Dziecka na osiedlu Sławęcin razem z Miejską Biblioteką Publiczną – Filią nr 3

1 czerwca na placu zabaw przy ul. M. Konopnickiej – osiedle Sławęcin odbyła się impreza z okazji Dnia Dziecka. Do świętowania przyłączyła się Miejska Biblioteka Publiczna – Filia nr 3.

Reklamy

Dzieci przybyły wcześniej, by móc pobawić się na placu i oczekiwać na niespodzianki przygotowane na Dzień Dziecka. Bibliotekarka, pani Maria Swaczyna, składając dzieciom życzenia wyjaśniła pochodzenie tego święta. Następnie przeprowadziła turniej wiedzy i konkurs zgaduj-zgadula. Dzieci młodsze odpowiadały na zagadki literackie, np. kto był najlepszym przyjacielem Muminka. A z rozsypanki literowej układały imiona bohaterów książek i filmów. Na podstawie odczytanych fragmentów książek odgadywały ich tytuły. Miały za zadanie wymienić wszystkie postacie z bajki „Smerfy” oraz najsłynniejsze zwierzęce postacie filmowe. Dzieci starsze uczestniczyły w turnieju wiedzy, zmagały się z różnymi pytaniami, np. z jakim wydarzeniem łączy się nazwa Tatarska Góra, jak brzmi imię najmłodszej polskiej królowej, jak wygląda herb Hrubieszowa. Dzieci świetnie sobie radziły. Smaczne lody oraz wyłożone na stoliku nagrody rzeczowe niewątpliwie dopingowały je do udzielania prawidłowych odpowiedzi. Po rozdaniu nagród dzieci zostały zaproszone do odwiedzania biblioteki oraz na cykl zajęć „Wakacje z biblioteką”. Następnie przy ognisku pieczono kiełbaski, które wszyscy zjedli z ogromnym apetytem.

Impreza z okazji Dnia Dziecka była sponsorowana przez osoby prywatne-radnego Rady Miasta i radnego Rady Powiatu. Dzieci otrzymały napoje, lody, nagrody książkowe i rzeczowe, za co serdecznie dziękują najmłodsi mieszkańcy osiedla Sławęcin.