26 września 2023

Dzień dziecka w Zespole Szkół Miejskich nr 3 w Hrubieszowie

Dzień Dziecka w Zespole Szkół Miejskich nr 3 w Hrubieszowie upływał w atmosferze radości, ciepła i wesołej zabawy. Odbywał się w dniach 29 maja i 3 czerwca br. Z tej okazji Samorząd Uczniowski zorganizował dla dzieci i młodzieży gry i zabawy rekreacyjno – sportowe w czterech grupach wiekowych.

Reklamy

 

„Dzieci mają wręcz cudowną moc,

aby zmieniać się we wszystko, w co tylko zapragną.”

Reklamy

 – Jean Cocteau


Dla najmłodszych milusińskich biblioteka szkolna przygotowała imprezę połączoną  z konkursem recytatorskim pod hasłem „Zerówkowicze recytują wierszyki łamiące języki”. Maluchy świetnie radziły sobie z  wypowiadaniem trudnych wyrazów typu:   „żółta żaba żarła żur”  czy „czarny dzięcioł z chęcią pień ciął”.

Reklamy

Klasy pierwsze, drugie i trzecie szkoły podstawowej  brały udział w różnych konkurencjach, m.in. toczenie piłek slalomem, przenoszenie ulubionych pluszaków, jazda wózkami, pokonywanie tunelu, „zaprzęgi konne” i „piłki skoczki”. Uczestnikom turnieju niezawodnie kibicowali koledzy i koleżanki z oddziału przedszkolnego. Wychowawcy klas również zadbali o to, aby dzień ten był wyjątkowy. Zorganizowali dla swoich wychowanków ciekawe zajęcia. Odbyły się tańce, malowanie na temat „Dzień dziecka – dzień marzeń”, a także wyjście na lody.

Uczniowie klas IV – VI wzięli udział w przygotowanym dla nich turnieju piłki nożnej chłopców na boisku „Orlik”. Dziewczęta w dwuosobowych składach zagrały w ringo.

Dla gimnazjalistów odbył się turniej konkurencji sportowych. Uczniowie mieli za zadanie jak najcelniej rzucić do kosza, jak najdłużej podbijać piłkę siatkową czy jak najdalej rzucić beretem. Najwięcej emocji wzbudziły rywalizacje podskoków w workach i skakanie na skakance. I miejsce zajęła klasa I a, drugie miejsce klasa I c a trzecie klasa III c.

Zwycięzcom gratulujemy !!!

W dalszej części imprezy emocji dostarczył mecz piłki siatkowej rozegrany między uczniami i nauczycielami. Mimo wygranej nauczycieli, to uczniom należą się duże brawa za wytrwałość i poświęcenie.

Impreza należała do bardzo udanych. Mamy nadzieję, że nastrój ten długo będzie obecny w społeczności szkolnej. Tego dnia na dzieci czekały upominki, słodycze i dyplomy. W szkole zrobiło się słodko i kolorowo, a to dzięki  Panu Ryszardowi Piskorskiemu – Dyrektorowi Zakładu Produkcyjnego „Cukrowni Strzyżów” Sudzucker Polska SA i jego pracownikom,  którzy  ufundowali dzieciom nagrody i słodycze.

Dyrekcja szkoły, nauczyciele i uczniowie są wdzięczni za pamięć i miłą niespodziankę. Wyrażają gorące podziękowania za pomoc w organizacji imprezy z okazji  Dnia Dziecka.


Info i fot. ZSM nr 3