Dzień Dziennikarza Sportowego

2 lipca to Międzynarodowy Dzień Dziennikarza Sportowego, który został ustanowiony na kongresie Międzynarodowego Stowarzyszenia Prasy Sportowej (AIPS) w 1994 roku. Mało jest zawodów, których przedstawiciele potrafią doprowadzać do szewskiej pasji, a za chwilę wprowadzić w stan euforii…

Reklamy

… przysparzać siwych włosów i zaraz wyciskać łzy szczęścia. O kogo chodzi? O dziennikarzy sportowych. „To fantastyczny zawód, który staje się pasją…” Dzisiejsze święto to dzień ulubieńców fanów sportu – dziennikarzy sportowych. Któż nie pamięta tych komentarzy: „Najważniejsze, że tytuł mistrza Polski został w kraju”, „Włodek Smolarek krąży jak elektron koło jądra Zbyszka Bońka” czy „Córka już wie, który jest tata, w sensie żużla”. Sportem interesuje się większość społeczeństwa, każdy dla siebie coś znajdzie od walk K-1 po szachy. Dziennikarze sportowi potrafią podkręcić temperaturę i uratować czasem nudne widowisko swoją relacją. Dziękujemy Wam za Wasz entuzjazm!

Z okazji minionego święta wszystkim naszym Kolegom i Koleżankom „po fachu” składamy serdecznie życzenia. Pragniemy, abyście pisząc i mówiąc o sporcie, mieli jak najwięcej satysfakcji i zadowolenia. Życzymy wielu sukcesów zawodowych, jak najlepszych informacji, a sportowcom i ich trenerom, by dostarczali samych dobrych wiadomości.

Serdecznie dziękujemy za pomocną dłoń, promocję naszych sportowo – rekreacyjnych imprez, życzliwość, wsparcie i Wasze wartościowe rady!

Ze sportowymi pozdrowieniami
Tomasz Pakuła z redakcją Audycji Sportowej Ole