Dzień Edukacji Narodowej 2012 w ZSM nr 2 w Hrubieszowie

W poniedziałek 15.10.2012 r. w hali Zespołu Szkół Miejskich nr 2 w Hrubieszowie (Dwójka) została przeprowadzona Akademia z okazji Dnia Edukacji Narodowej. Były, na tle pięknie wykonanej dekoracji występy dziatwy szkolnej, nagrody, kwiaty, życzenia, przyjęcie oraz świetny koncert Orkiestry Symfonicznej im. Karola Namysłowskiego z Zamościa.

Reklamy

Uroczystość przebiegała według wcześniej zaplanowanego scenariusza. Wszystkich zebranych przywitał dyrektor szkoły p. Andrzej Jurczyński, złożył również życzenia nauczycielom emerytom, aktualnie zatrudnionym jak i pozostałym pracownikom.

Podobnie uczynili przybyli goście, m.in. ks. Prałat Andrzej Puzon, wiceburmistrz Hrubieszowa p. Paweł Perelmuter, Naczelnik Wydziału Oświaty, Kultury i Sportu p. Szymon Patkowski, przewodniczący Rady Rodziców oraz Samorządu Uczniowskiego.

Na tle wspaniale przygotowanej dekoracji przez  p. Bogumiłę Hrycaj, nastąpiła jak często bywa i bywało pod kierownictwem p. Beaty Fabrowskiej (onegdaj uprawiała z powodzeniem narciarstwo biegowe) cześć artystyczna m.in. z parasolkami  w wykonaniu dziatwy szkolnej.

Zawsze miły moment dla nauczycieli oraz personelu, nastąpił, czyli wręczanie nagród Burmistrza Miasta Hrubieszowa p. Tadeusza Garaja oraz nagród dyrektora szkoły dla nauczycieli, administracji i personelu, i należy powiedzieć, że nawet tych nagród było wiele. Mimo tego chętnie bym poklaskał jeszcze tym, którzy otrzymaliby jeszcze odznaczenia czy medale i widząc operatywność obecnego dyrektora myślę, że tak za rok będzie.

Wszyscy nauczyciele i pozostali pracownicy otrzymali po różyczce i tabliczce czekolady. W tej szkole, pod różnymi nazwami uczyłem od 1972 r. i chyba po raz pierwszy te znaczące święto nauczycieli dodatkowo uświetnił koncert zespołu z zewnątrz i to z wysokiej półki, ponieważ Orkiestry Symfonicznej im. Karola Namysłowskiego z Zamościa. Wysoki kunszt artystów nie pozwolił się nudzić słuchającym, którzy w trakcie piosenek dołączali oklaskami, a na koniec występu również podziękowano słowem i kwiatami.

Po występie w świetlicy szkolnej odbyło się jeszcze spotkanie towarzyskie nauczycieli i pracowników przy ciastkach, owocach, kawie i herbacie. Było wiele wspomnień szczególnie ze strony osób emerytowanych.

 

Taniec z parasolkami wykonali:

 

Kasia Komendacka

Oliwia Kogut

Agata Gnieciak

Ewelina Bogucka

Julia Bogucka

Angela Kasprzak

Ola Nowosad

Dominika Orłowska

 

Śpiew:

 

Maciej Stecka

Aleksandra Rezler

Katarzyna Wrona

Wiktoria Kamień

 

Opracował – Marek A. Kitliński (mak)