Dzień europejski w Kościuszce

Jesteśmy mieszkańcami Europy, narodem dumnym ze swojej kultury oraz tradycji i niewstydzącym się swojej przeszłości, ale zapewne nie jedynym takim. Ideą Dnia Europy w Kościuszce jest poszerzenie wiedzy o innych przedstawicielach naszego kontynentu oraz przybliżenie kultury duchowej i materialnej narodów zamieszkujących ziemie od Uralu aż po Ocean Atlantycki.

Reklamy

 

29 kwietnia klasy pierwsze podzieliły się swoją wiedzą na temat wylosowanych państw europejskich. Przygotowane wystąpienia miały przede wszystkim charakter humorystycznych scenek rodzajowych, wzbogaconych prezentacjami multimedialnymi oraz encyklopedycznymi informacjami o państwach i ich mieszkańcach. 

Oceniające przedstawienia poszczególnych klas jury zwycięzcą ogłosiło klasę IC, która zaprezentowała Norwegię. Krótka, ale bardzo humorystyczna scenka, ukazywała rywalizację dwóch przystojnych Norwegów o atrakcyjną Norweżkę. Drugie miejsce przypadło w udziale klasom IA (Francja) i IF (Hiszpania). Na podium zmieściły się jeszcze klasy IB (Ukraina) oraz IE (Chorwacja).

Wszyscy uczestnicy rywalizacji wykazali się dużą pomysłowością oraz kreatywnością i z pewnością zasłużyli na uznanie. Wspólne spotkanie klas pierwszych na szkolnej auli i uczestnictwo w niebanalnej zabawie pół żartem, pół serio przyczyniło się także do większej integracji pierwszaków.

Słowa uznania należą się również wychowawcom poszczególnych klas, czuwającym nad przygotowaniami, oraz organizatorowi imprezy, nauczycielowi geografii Janowi Pawłowskiemu. O oprawę występów, techniczne zabezpieczenie i konferansjerkę zadbała klasa II F(rosz)