Dzień Matki w Warsztatach Terapii Zajęciowej

Uczestnicy Warsztatu Terapii Zajęciowej w Hrubieszowie, prowadzonego przez Polskie Stowarzyszenie na Rzecz Osób z Upośledzeniem Umysłowym koło w Hrubieszowie. Wierszem i piosenką – za trudy wychowania, troskę, opiekę oraz nieustającą wiarę w nich podziękowali uroczyście swoim matkom

Reklamy

Matka – to najpiękniejsze słowo świata…

Właśnie słowem – wierszem i piosenką – za trudy wychowania, troskę, opiekę oraz nieustającą wiarę w nich podziękowali uroczyście swoim matkom uczestnicy Warsztatu Terapii Zajęciowej w Hrubieszowie, prowadzonego przez Polskie Stowarzyszenie na Rzecz Osób z Upośledzeniem Umysłowym koło w Hrubieszowie. Panie zostały zaproszone do uczczenia swojego święta dnia 27. maja 2013 roku – do Hrubieszowskiego Domu Kultury.

Mamy – najważniejsi goście, właściwe „gwiazdy” tej imprezy obejrzały i wysłuchały specjalnie dla nich skomponowanej części artystycznej (o charakterze poetycko-muzycznym z elementami dramatycznymi) w wykonaniu swoich dzieci, podopiecznych placówki. Zobaczyły, jak ich uzdolnione latorośle recytują wiersze znanych (i mniej znanych) poetów polskich oraz śpiewają ponadczasowe piosenki o matkach z repertuaru naszych najsławniejszych wokalistów z różnych generacji. Uważny obserwator dostrzegłby łatwo wśród „maminej publiczności” ocieraną ukradkiem łzę czy cichy kobiecy płacz. Były to jednak wyłącznie łzy wzruszenia.

Nieoczekiwanie uroczystość znalazła swój finał w radosnych i kreatywnych tańcach (przy muzyce), które zintegrowały we wspólnej zabawie i niepełnosprawnych artystów, i matczyną widownię. Każda z mam dostała kolorowy kwiat-origami od swojego (dorosłego już) dziecka, wykonany własnoręcznie przez uczestników na warsztatach, a po zakończeniu oficjalnej części uroczystości nastąpił słodki poczęstunek w postaci ciast i napojów, przygotowany przez Organizatorów Dnia Matki WTZ w Hrubieszowie.

 

Tekst Magdalena Cieślak