Dzień Nauczyciela w hrubieszowskich szkołach

Hrubieszów

Reklamy

Zgodnie z tradycją w hrubieszowskich szkołach dzieci i młodzież z okazji Dnia Nauczyciela przygotowali programy artystyczne i uroczyste akademie.

***

Dzień Nauczyciela w Gimnazjum Nr 1 w Hrubieszowie

Dnia 14 października odbyła się uroczysta akademia z okazji obchodów Dnia Edukacji Narodowej.

Część artystyczną zorganizowały p. Magdalena Słowik, p. Svitlana Poberezhna oraz p. Justyna Tomiło. Oprawę muzyczną przygotował p. Dyrektor Andrzej Pachla. W inscenizacji udział wzięli uczniowie klasy II B.

Po zakończeniu akademii odbyła się część oficjalna, na której p. Dyrektor złożył życzenia i podziękowania wszystkim nauczycielom.

Szczególne wyróżnienia otrzymały: p. Zofia Bodes, p. Elżbieta Pochylczuk i p. Irena Tracz w uznaniu zasług pracy dydaktyczno – wychwawczej w roku szkolnym 2007/2008. Uwieńczeniem tego spotkania było wręczenie wiązanki kwiatów na ręce p. Dyrektora wszystkim pedagogom przez przewodniczącą Rady Rodziców p. Bożenę Musiej.

Otrzymany kosz słodyczy został rozdany wszystkim uczestnikom akademii za uświęcenie tego dnia.

info:
Gimnazjum nr 1

zdjęcia >>

***

Dzień Edukacji Narodowej w Szkole podstawowej nr 2

zdjęcia >>

***

Dzień Nauczyciela w Szkole Podstawowej nr 3

Tegoroczny Dzień Nauczyciela przebiegł pod znakiem doskonale przygotowanej części artystycznej, mnóstwa radości i uśmiechów.

W części artystycznej wystąpiły dzieci ze szkoły podstawowej i młodzież gimnazjalna, a wszystko pod czujnym okiem p. Anety Franke, p. Justyny Marcych i p. Agnieszki Handziuk.

Na uwagę zasługuje również dekoracja, na której znalazły się portrety nauczycieli wykonane przez uczniów naszej szkoły. Dekorację dopracowała p. Barbara Hapoń.

Uroczystości kontynuowano następnego dnia w Hrubieszowskim Domu Kultury, gdzie tym razem większe grono nauczycieli i wszyscy zebrani mogli podziwiać naszych młodych artystów.

info:
SP nr 3

***

Święto Edukacji Narodowej w Zespole Szkół nr 1

14 październik to święto Edukacji Narodowej. Z tej okazji uczniowie z klas: III La, II Ld, II La i IT4d przygotowali interesujący program artystyczny.

Zaprezentowany kabaret miał bardzo oryginalny przebieg. Jeśli ktoś nie dosłyszał przypadkiem kwestii aktora, nie było powodu do zmartwień. Wszystko, nawet kilkakrotnie powracało do uszu słuchaczy niczym bumerang i na pewno na długo już tam pozostawało.

Zapadającym w pamięć bohaterem kabaretowych scenek był Kubuś. Uczeń o niezwykłej wyobraźni, który nieobecności w szkole usprawiedliwiał koniecznością „siedzenia na fajerkach” tak, aby „się nie dymiło”. Pomysł zaiste ciekawy, ale czy Kubuś znajdzie naśladowców? Osobiście, raczej nie polecam…

Słowa uznania należą się koleżankom, które zapewniły widowisku oprawę muzyczną. Nie każdy miałby przecież odwagę zaśpiewać przed liczną, rozentuzjazmowaną publicznością.

Najważniejszym punktem programu było jednak wystąpienie pana dyrektora Andrzeja Szkudzińskiego i piękne życzenia złożone nauczycielom i wszystkim pracownikom szkoły.

Spotkanie poświęcone naszym wychowawcom i nauczycielom nikogo chyba nie znudziło – każdy mógł znaleźć coś dla siebie – rozrywkę i chwilę refleksji.

Spostrzeżeniami podzieliła się Sylwia Roman z klasy II Ld

***

Zespół Szkół nr 3

13 października o godz. 10.45 odbyła się w naszym zespole uroczysta akademia z okazji Dnia Edukacji Narodowej.

Po krótkim i ciepłym przywitaniu wszystkich zebranych przez Panią dyrektor – Krystynę Wójtowicz, kilka miłych słów padło też od Przewodniczącego Rady Rodziców pod adresem nauczycieli i pracowników naszej szkoły. Były szczere i z serca płynące słowa, wszelkiej pomyślności, nie tylko w życiu zawodowym ale i prywatnym.

Część artystyczną przygotowała młodzież pod kierunkiem Pani Anny Kozłowskiej z klas IId, IIa i IIh.

Ostatnie słowa należały do samorządu uczniowskiego, który podziękował za oddanie i trud tutejszemu gronu nauczycielskiemu, a także docenił kolejny już raz trudną pracę nauczyciela.

„… jesteśmy przekonani, że najcenniejszym i najtrwalszym podarunkiem jaki można dać młodemu człowiekowi jest wykształcenie…”

Dziękujemy Wam Wszystkim za każdy dzień, za wiedzę, za wskazywanie właściwych dróg, wyrozumiałość oraz mądrą krytykę.

Wszystkiego Najlepszego !

info:
ZS nr 3

zdjęcia >>