Dzień Otwarty w Gimnazjum nr 1

Zgodnie z tradycją, Gimnazjum nr 1 im. Króla Władysława Jagiełły w Hrubieszowie organizuje Dzień Otwarty. W tym roku odbył się on 18 maja 2006r. Szkołę naszą odwiedzili uczniowie klas VI Szkoły Podstawowej nr 1 im. B. Prusa w Hrubieszowie oraz z Gozdowa, Husynnego i Kobła.

Reklamy

Uroczyste otwarcie miało miejsce w sali gimnastycznej o godz. 9.00. Po odśpiewaniu hymnu szkoły i powitaniu przez Pana Dyrektora Andrzeja Pachlę, uczniowie naszej szkoły:
• przedstawili krótką historię gimnazjum i najważniejsze osiągnięcia
• działalność szkolnego teatru GEMMA
• wybrany repertuar zespołu wokalnego
• zaprezentowali układ grupy taneczno-ruchowej.
Kolejną część programu uroczystości stanowiły:
– pokazy chemiczne, fizyczne i matematyczne przygotowane i prowadzone przez uczniów
– konkurs historyczny „puzzle”
– „happenig z płatkami mydlanymi” w plenerze
– zwiedzanie szkoły
Równocześnie działała „kawiarenka europejska”, w której odbywała się degustacja ciast upieczonych przez uczniów według tradycyjnych receptur z różnych państw europejskich.
Zaproszeni goście mieli okazję uczestniczyć w zawodach i zabawach sportowych oraz obejrzeć pokazy sprzętu straży granicznej i straży pożarnej.
Największą atrakcję stanowiła możliwość podziwiania tresury psa Nero, przejażdżki pojazdami terenowymi i podziwiania panoramy Hrubieszowa z maksymalnej wysokości wysięgnika pojazdu straży pożarnej.
Wizyta gości upamiętniona została wpisami uczestników w kronice szkoły, bogatą gamą zdjęć oraz upominkiem od straży granicznej w postaci odtwarzacza CD.
Miłym podsumowaniem dnia była wspólna dyskoteka.

zobacz zdjęcia >>