Dzień Otwarty w hrubieszowskiej Dwójce

27 lutego 2020 r. Szkoła Podstawowa nr 2 w Hrubieszowie witała w swoich progach szczególnych gości – rodziców i dzieci, które od września rozpoczną naukę w klasie pierwszej.

Reklamy

 

Po przekroczeniu progu Szkoły Podstawowej nr 2, mali goście i ich rodzice zostali przywitani przez przedstawicieli Samorządu Uczniowskiego i skierowani do sali gimnastycznej. Wszystkich uczestników spotkania ciepło powitał dyrektor szkoły Andrzej Jurczyński. Krótko przedstawił ofertę szkoły i zaprosił do obejrzenia części artystycznej.

W repertuarze najmłodsi uczniowie zatańczyli „Zyg – zak”, pierwszoklasiści wykonali „Taniec z pałeczkami”, a klasy ll i lll zaprezentowały utwory muzyczne i pokaz gimnastyczny. Uczennice klas szóstych wykonały układy taneczne.

Bogaty program, przygotowany w pracowniach naszej szkoły zawierał także  m .im.:

  • eksperymenty fizyczno – chemiczne (Uczennice klasy siódmej przygotowały eksperymenty pod tajemniczymi nazwami „Słoniowa pasta do zębów”, „Pływająca meduza”. Uczestnicy pokazów mogli również zobaczyć jak napompować balony dwutlenkiem węgla i przekonać się, że jest on cięższy od powietrza.),
  • zajęcia w pracowni biologicznej – mali goście obserwowali życie w kropli wody i kolorowali rysunek jednego z obserwowanych zwierzątek – oczlika,
  • zajęcia w pracowni językowej,
  • zajęcia  plastyczne,
  • zajęcia manualne,
  • zajęcia w bibliotece,
  • zajęcia z tablicą multimedialną,
  • nie zabrakło również „Kącika kucharza”, i pysznego popcornu.

Goście i ich rodzice mieli także okazję podziwiać zbiory biblioteczne i prace plastyczne uczniów. Pełni wrażeń ponownie udali się na salę gimnastyczną, gdzie mogli sprawdzić swoje umiejętności sportowe na przygotowanym torze przeszkód. Dużą popularnością cieszyły się również zajęcia na ściance wspinaczkowej.

Zwiedzający mogli również podziwiać osiągnięcia sportowe w postaci pucharów, dyplomów, medali oraz kolekcje zdjęć z zajęć klas sportowych – pierwszoklasistów i drugoklasistów.

Na  zakończenie  Dnia Otwartego mali, mili goście obdarowani zostali kolorowymi balonikami.

 

info i fot. SP nr 2