Dzień Otwarty w hrubieszowskiej Dwójce

11 marca 2019 roku w Szkole Podstawowej numer 2 w Hrubieszowie „wrota” placówki zostały otwarte dla wszystkich przedszkolaków i ich rodziców. Dzień Otwarty miał na celu prezentację dorobku szkoły, jak również przybliżenie oferty placówki.

Reklamy

 

Pierwszym punktem programu było serdeczne powitanie gości przez dyrektora szkoły – pana Andrzeja Jurczyńskiego. Następnie uczniowie klas 1-3 zaprezentowały swoje uzdolnienia poprzez występy artystyczne. Po części artystycznej, podczas zwiedzania szkoły na dzieci czekały liczne atrakcje między innymi „Kącik małego kucharza”, gdzie przyszli uczniowie naszej szkoły mieli okazję własnoręcznie  przygotować kanapki i sałatki owocowe; pokazy fizyczne w których uczniowie brali czynny udział.

Ogromnym zainteresowaniem cieszyły się również zajęcia plastyczne, techniczne oraz modelowanie z balonów. Ostatnim punktem programu były zabawy ruchowe w hali sportowej. Przyszli uczniowie naszej szkoły mogli wypróbować wszelkie dostępne przyrządy, rowerki, a nawet ściankę wspinaczkową.

Jednym z elementów części sportowej Dnia Otwartego był wspaniały pokaz zapaśniczy Miejskiego Klubu Sportowego „Cement-Gryf” z Chełma. Pokaz komentował wicemistrz olimpijski z Seulu – Andrzej Głąb. Zawodnicy, którzy wzięli udział w pokazie:

Szymon Szymonowicz:

– V miejsce w Mistrzostwach Europy Juniorów do lat 20

– uczestnik Mistrzostw Świata Młodzieżowców  do lat 23

– mistrz Polski juniorów

– złoty medalista Pucharu Polski

– brązowy medalista Mistrzostw Europy Juniorów

– członek kadry narodowej;

Igor Shepetun – brązowy medalista Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży;

Michał Czwaliński – V zawodnik Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży;

Mateusz Wójcik – mistrz województwa lubelskiego.

Podczas pokazu zaprezentowano: elementy rozgrzewki, skoki akrobatyczne (m. in. salta), rzuty – rzut przez biodro, ramię, suples oraz krótką walkę pokazową. W pokazie wziął również udział uczeń klasy 1A SP nr 2 w Hrubieszowie – Dominik Okoński wraz z mamą Magdaleną Okońską.

Na zakończenie tego ciekawego dnia nasi goście otrzymali upominki w postaci balonów napełnionych helem. Mamy nadzieję, iż pobyt w naszej szkole dostarczył wielu miłych emocji, a wizyta okazała się dla dzieci ciekawą formą połączenia zabawy z nauką, zaś rodzicom dostarczyła informacji o placówce do której będą uczęszczały w przyszłości ich pociechy. Mamy nadzieję, iż nasza szkoła będzie mogła przywitać przyszłych uczniów w roku szkolnym 2019/2020.

Serdecznie dziękujemy rodzicom i przedszkolakom za liczne przybycie. Rodzicom uczniów naszej szkoły za pomoc w organizacji, zaś uczniom za godne zaprezentowanie  placówki.

 

tekst: E.Charatynowicz, fot.: K. Beń