Dzień Otwarty w Jedynce

Dobra zabawa, zaprezentowanie Dzieciom i Rodzicom pracy szkoły i przyjemne spędzenie czasu to cele, które stawiali sobie organizatorzy Dnia Otwartego w Zespole Szkół Miejskich nr 1 w Hrubieszowie (Jedynka).

Reklamy

 

Na co dzień praca szkoły ma charakter zamknięty, ale ten dzień umożliwił wszystkim zainteresowanym zobaczenie efektów tej pracy i zajrzenie w nasze działania „od kuchni”.

Oficjalne otwarcie miało miejsce na sali gimnastycznej o godzinie 10.00, gdzie wszystkich gości powitał dyrektor ZSM nr 1 w Hrubieszowie pan Andrzej Pachla oraz przewodniczący Rady Rodziców pan Dariusz Łopocki.

Jednak głównym punktem części oficjalnej było widowisko o tematyce wiosennej zrealizowane przez uczniów edukacji wczesnoszkolnej. Ciekawa, pogodna tematyka, bajeczne stroje, tło muzyczne oraz wiosenny pokaz mody już na wstępie urzekły gości, którzy z zainteresowaniem śledzili losy bohaterów.

Po bajkowym wstępie przyszedł czas na zwiedzanie szkoły i uczestniczenie w zajęciach przygotowanych specjalnie dla najmłodszych. Uczniowie ZSM nr 1 pod okiem nauczycieli i opiekunów prezentowali swoje umiejętności i organizowali czas gości.

Prezentowane były fotografie dokumentujące cały rok pracy dzieci i nauczycieli, wizyta w bibliotece dała możliwość wysłuchania bajki i obcowania z literaturą a dalszy spacer prowadził przez świat sportu, gdzie młodzi tenisiści popisywali się swoimi umiejętnościami.

Po chwili wytchnienia przy bufecie mali goście przeszli do sal lekcyjnych, które mamy nadzieję od września staną się ich drugim domem. Mieli możliwość uczestniczenia w lekcji multimedialnej, w zajęciach wychowania fizycznego prowadzonego w języku angielskim i zabawach, które wymagały wykazania się sprawnością fizyczną.

Odpocząć po fizycznych konkurencjach można było przy lekturze znanej wszystkim bajki pt.” Czerwony Kapturek”, do której wkradły się chochliki i pomieszały jej treść. Maluchy bezbłędnie „naprawiły” bajkę przy udziale członków Szkolnego Klubu „Lekturynki”, a potem brały udział w konkurencjach tematycznych.

Kolejnym etapem zwiedzania szkoły była wizyta w sali zajęć manualnych, gdzie każdy gość, zgodnie ze swoimi zainteresowaniami,  mógł stworzyć pracę plastyczną o świątecznej tematyce. Pojawiły się piękne pisanki, malowanki, świąteczne kartki i modelinowe cuda, które stały się pamiątkami z dnia spędzonego w ZSM nr 1 w Hrubieszowie.

Na najsilniejszych gości w sali korekcyjnej czekali nauczyciele wychowania fizycznego, by każdy chętny pod ich okiem mógł pohasać w salonie zabaw i popisać się swoimi możliwościami fizycznymi, które wydawały się nieskończone.

Zwieńczeniem spaceru stała się wizyta w salonie malowania twarzy, gdzie każdy chętny mógł wybrać sobie katalogowy rysunek twarzy i pozostało tylko czekać w długiej kolejce zainteresowanych na upragnione dzieło. Na ścianie luster oglądały się motylki, kotki, biedronki i inne sympatyczne stworzonka, które z wielkimi uśmiechami o godzinie 13.00 opuszczały mury szkoły.

W czasie, gdy dzieci oddawały się zabawie Rodzice korzystali z gościnności szkoły i, mamy nadzieję, przyjemnie spędzili czas na rozmowach w „kawiarni” urządzonej na tę okazję w szkolnej świetlicy.

Zaangażowanie Dzieci i Rodziców w poznawanie naszej szkoły pozwalają nam mieć nadzieję, że sobotni czas spędzony w murach ZSM nr 1 w Hrubieszowie okazał się dla wszystkich pięknym doświadczeniem.

Wszystkim Dziadkom, Rodzicom i Maluchom dziękują za wspólnie spędzony  Dzień Otwarty ZSM nr 1 w Hrubieszowie Dyrekcja, Nauczyciele i Uczniowie ZSM nr 1 w Hrubieszowie.

 

źródło i fot. ZSM nr 1