Dzień otwarty w Kościuszce

14 czerwca 2016 roku w Zespole Szkół nr 3 im. T. Kościuszki w Hrubieszowie odbyły się Dni Otwarte. Inauguracja tego wydarzenia, na które przybyły wraz z opiekunami liczne grupy gimnazjalistów z powiatu hrubieszowskiego, miała miejsce w szkolnej auli.

Reklamy


Spotkanie otworzył Dyrektor Szkoły pan Dariusz Szadowski, który w imieniu Rady Pedagogicznej powitał zgromadzonych gości. Natomiast z ramienia Samorządu Szkolnego ciepłe słowa do swoich młodszych koleżanek i kolegów skierowała jego przewodnicząca Anna Mazurek.

Po oficjalnym powitaniu gimnazjaliści obejrzeli na dużym ekranie kinowym przygotowany specjalnie z myślą o nich przez uczniów z Kościuszki film prezentujący wszystkie profile nauczania realizowane w Zespole Szkół nr 3 w Hrubieszowie. Po kinowej projekcji nastąpiła krótka część artystyczna, podczas której licealiści zademonstrowali swój muzyczny kunszt.

Następnie przyszła kolej na mniej formalne spotkania w nieco mniejszych grupach. Goście z różnych powiatowych szkół gimnazjalnych zostali podzieleni na zespoły, które, wymieniając się nawzajem, uczestniczyły w pokazach biologicznych, fizycznych oraz zwiedzały szkołę. 

Z kolei uczniowie klas IA i IB na szkolnym boisku dali pokaz swoich możliwości w stuncie rowerowym, polegającym na wykonywaniu różnych ewolucji na rowerze. Uczniowie z Kościuszki zaprezentowali wszystkie możliwe tricki. Było więc wheelie (jazda na tylnym kole), stoppie endo (jazda na tylnym kole), switchback (jazda tyłem) oraz najtrudniejsza ewolucja – coaster (jazda na tylnym kole bez pedałowania). Pokaz, przez wszystkich oglądających z zaciekawieniem to widowisko, został nagrodzony gromkimi brawami.

Spotkanie gimnazjalistów z uczniami Zespołu Szkół nr 3 w Hrubieszowie zwieńczyła zgodna zabawa, polegająca na wspólnym odtańczeniu kankana oraz tańca zwanego popularnie belgijką.

Ukoronowaniem Dni Otwartych w Kościuszce miał być spływ kajakowy Huczwą dla gimnazjalistów, przygotowany przez nauczycieli wuefu – instruktorów kajakarstwa. Niestety, kapryśna czerwcowa aura pozwoliła jedynie na zaprezentowanie sprzętu kajakowego, pozostającego w dyspozycji Szkoły, oraz na przybliżenie uczniom gimnazjów zasad poruszania się kajakiem po wodzie. Nic straconego – takie spływy kajakowe, trwające niejednokrotnie wiele dni, należą do tradycji naszej szkoły. Zapraszamy więc wszystkich gimnazjalistów chętnych do spróbowania swoich sił w takim rodzaju rekreacji we wrześniu, na inaugurację nowego roku szkolnego.

 

Zdjęcia:

http://www.zsnr3.pl/photogallery.php?album_id=488 

 

 

Wideo: Uczniowie ZS nr 3