Dzień otwarty w Kościuszce

6 marca 2015 roku po raz pierwszy odbył się dzień otwarty ZS nr 3. Program tego dnia był bardzo bogaty, a celem, jaki przyświecał organizatorom było zaprezentowanie oferty edukacyjnej szkoły oraz integracja ze środowiskiem lokalnym.

Reklamy

 

Uczniowie szkół gimnazjalnych zostali zaproszeni na godzinę 9.00. Część oficjalną rozpoczął Pan Dyrektor Dariusz Szadowski witając zgromadzonych gości i przedstawiając ofertę związaną z działalnością szkoły, zarówno w związku z proponowanymi na rok szkolny 2015/ 2016 profilami, jak i zajęciami pozalekcyjnymi. 

Kolejną częścią spotkania był II Międzyszkolny Konkurs Piosenki Angielskiej dla uczniów gimnazjów powiatu hrubieszowskiego. Wzięli w nim udział uzdolnieni językowo i muzycznie przedstawiciele siedmiu szkół naszego powiatu. Pierwsze miejsce zajął duet Aleksandra Lewandowska i Iza Siejko z Zespołu Szkół Miejskich nr 3 w Hrubieszowie, drugie należało do Zuzanny Grabowskiej z Zespołu Szkół w Werbkowicach, a trzecie do Jagody Kraczuk z Zespołu Szkół Publicznych w Moniatyczach. Wszyscy uczestnicy zaprezentowali wysoki poziom umiejętności pomimo stresu, jaki mógł im towarzyszyć gdyż na widowni zagościli licznie przedstawiciele gimnazjów biorący udział w dniu otwartym. Konkurs uświetnił też mini koncert przygotowany przez uczniów ZS nr 3.

Emocje związane z konkursem zostały ostudzone przy słodkim poczęstunku, po którym gospodarze zaprosili uczniów gimnazjów do udziału w kolejnych atrakcjach. Należały do nich pokazy z fizyki, chemii i biologii, w trakcie których uczniowie ZSnr3 udowodnili zarówno swoją wiedzę, jak i praktyczne umiejętności jej zastosowania. 

Program spotkania przewidywał też zapoznanie z budynkiem szkoły , pracowniami, którymi szkoła dysponuje oraz miejscami lubianymi przez naszych uczniów, którzy oprowadzali kolejne grupy zgodnie z wyznaczoną przez siebie trasą. By upamiętnić ten dzień uczestnicy mogli zrobić sobie zdjęcie z patronem szkoły – Tadeuszem Kościuszką, z czego chętnie korzystali. 

Zamknięciem programu były pokazy sztuki walki, które zafascynowały wielu obserwatorów oraz kurs udzielania pierwszej pomocy.

Zainteresowanie dniem otwartym przerosło oczekiwania organizatorów stając się źródłem ogromnej satysfakcji. Dziękujemy wszystkim, którzy pomogli nam w organizacji tak dużego przedsięwzięcia i przybyłym gościom ze wszystkich szkół gimnazjalnych w Hrubieszowie oraz z większości gimnazjów okolicznych miejscowości. Dzień ten okazał się wspaniałą okazją do dobrej zabawy i wzajemnego poznania.źródło i fot. ZS nr 3