Dzień Otwarty w SP nr 3

Dnia 29.03.br. odbył się w Szkole Podstawowej nr 3 Dzień Otwarty Szkoły. Tradycyjnie już tego dnia odwiedziły naszą placówkę dzieci 6-letnie z hrubieszowskich Przedszkoli nr 1, 2 i 5.

Reklamy

Zaproszonych gości przywitała w świetlicy szkolnej pani dyrektor Danuta Krawczuk, a uczniowie kl. III c wraz z wychowawcą panią Dorotą Wawrzyniuk powitali przedszkolaków montażem słowno-muzycznym pt: „Przyszła Wiosna”.

Dzieci zwiedziły szkołę, a w szczególności sale, w których uczą się najmłodsi uczniowie naszej placówki. Przedszkolaki zajmowały miejsca przy stolikach uczniowskich. Były też w części wypoczynkowej klasy, a także w miejscu, gdzie prowadzi się zajęcia metodą ośrodków pracy. Uczestniczyły również w pokazie fragmentu zajęć z wykorzystaniem tablicy interaktywnej, która bardzo podobała się gościom.

Największą atrakcją jednak była sala gimnastyczna. Tam dzieci mogły zażyć trochę ruchu w specjalnie dla nich przygotowanych miejscach do gier i zabaw. Przedszkolaki m.in. rzucały piłką do kosza, skakały na trampolinie, chodziły po torze przeszkód. Każdy mógł znaleźć dla siebie coś interesującego. Obok wychowawczyń z Przedszkoli, przez cały czas wspomagali ich i dbali o ich bezpieczeństwo nauczyciele WF i uczennice z klasy VI a.

Na zakończenie przedszkolaki otrzymały upominki. Dla nas dzień ten należał do udanych. Mamy nadzieję, że dla dzieci był atrakcyjny, ciekawy i również udany. Świadczyły o tym ich uśmiechnięte twarze i okazywana radość.

Dyrekcja Szkoły dziękuje wszystkim Paniom Dyrektorom z Przedszkoli, wychowawcom i rodzicom za przyjęcie zaproszenia i wzięcie udziału przedszkolaków w Dniu Otwartym Szkoły.

GALERIA »

***

Info:
SP nr 3 w Hrubieszowie