Dzień Otwarty w Staszicu

24 maja mieliśmy ogromną przyjemność gościć w murach naszej 100-letniej szkoły gimnazjalistów i ósmoklasistów z Hrubieszowa i okolic.

Reklamy

 

Cieszymy się, że oferta edukacyjna Liceum Ogólnokształcącego im. ks. St. Staszica oraz liczne atrakcje przygotowane przez naszych uczniów i nauczycieli spotkały się z tak dużym odzewem.

Po uroczystym powitaniu przez panią dyrektor, Alicję Borkowską, goście wraz ze swoimi opiekunami, bez żadnych ograniczeń czasowych mogli dowolnie wybierać to, co szczególnie było dla nich interesujące. Wszyscy zgodnie ze swoimi preferencjami uczestniczyli w grach, zabawach, quizach, eksperymentach naukowych, maratonie gier komputerowych i rozgrywkach sportowych.

Organizacje uczniowskie przygotowały własne stanowiska informacyjne, by przybliżyć także pozalekcyjne życie szkoły.

Szczególnym zainteresowaniem cieszyła się drużyna ratownictwa przedmedycznego i koło młodych psychologów.

Gimnazjaliści i ósmoklasiści mieli możliwość zasięgnięcia informacji o poszczególnych klasach bezpośrednio u naszych obecnych uczniów i nauczycieli uczących przedmiotów rozszerzonych.

Dziękujemy za wspaniałą atmosferę i być może – do zobaczenia na szkolnych korytarzach już we wrześniu.

Zapraszamy do zaglądania do nas na FB (100-letnie Liceum Ogólnokształcące im. ks. St. Staszica w Hrubieszowie) oraz na internetową stronę szkoły (www.staszic.pl).

 

(tekst i fot. ZS nr 2)