Dzień Otwarty w Trójce

Szkoła Podstawowa nr 3 przy Zespole Szkół Miejskich nr 3 w Hrubieszowie zorganizowała 18 marca Dzień Otwarty Szkoły.

Reklamy

 

Miał on na celu prezentację dorobku szkoły, jak również przybliżenie pracy naszej placówki. Tego dnia szkołę odwiedzili rodzice ze swoimi małymi pociechami. Przybyłych gości przywitała dyr. Marta Słupna, która zaprosiła wszystkich milusińskich i ich rodziców na spotkanie ze szkołą. Funkcjonowanie placówki, jej osiągnięcia oraz bogatą ofertę i atuty szkoły przedstawiła pani dyrektor Danuta Krawczuk. Dzień Otwarty rozpoczęła bardzo żywa, rozśpiewana i roztańczona część artystyczna pod hasłem „Nasza szkoła jest wesoła” przygotowana przez uczniów klasy III b pod kierunkiem pani Doroty Wawrzyniuk.

Następnie dzieci wzięły udział w specjalnie dla nich przygotowanych atrakcyjnych zajęciach. W zabawach interaktywnych „ Z przyrodą za pan brat” poznawały mieszkańców łąki, rozpoznawały odgłosy dzikich zwierząt, segregowały owoce a na koniec wykonały współczesny taniec „Sałatka owocowa”. Odkrywały też swoje talenty artystyczne. Ozdabiały suknię Pani Wiosny. Wykonywały kartki świąteczne technika collage’u i kolorowe pisanki na stół wielkanocny. Najważniejsze było to, że swoje prace dzieci mogły zabrać ze sobą do domu. Słuchając czardasza, uczyły się jak można aktywnie słuchać muzyki z wykorzystaniem pałeczek i instrumentów perkusyjnych. Ich starsze koleżanki i koledzy z klasy pierwszej zagrali dla nich „Trzy kurki” i „Zieloną żabkę” na nowoczesnych instrumentach – „Bum Bum Rurkach”. Na zakończenie spotkania z pierwszoklasistami wspólnie wykonali boogie woogie. Uczestniczyli też w zabawach z Kubusiem Puchatkiem po angielsku, a w sali komputerowej doskonale radzili sobie korzystając z różnych zabaw i gier edukacyjnych.

Ostatnim etapem szkolnej wędrówki była sala gimnastyczna, gdzie każde dziecko pod czujnym okiem nauczycieli i uczniów klasy sportowej, mogło sprawdzić swoje umiejętności sprawnościowe na specjalnie dla nich przygotowanych torach przeszkód, miejscach do gier zespołowych i gry w tenisa ziemnego i stołowego. W czasie tej wizyty rodzice chętnie dzielili się swoimi uwagami rozmawiając z nauczycielami, którzy informowali ich o organizacji pracy w klasach młodszych.

Przez cały czas swoim pociechom dopingowali ich rodzice. Goście mogli obejrzeć również ciekawe wystawki i ekspozycje prac naszych uczniów, podziwiać osiągnięcia sportowe w postaci licznych pucharów, medali i dyplomów oraz bogatą kolekcję zdjęć z różnych uroczystości szkolnych. Dla dzieci był to czas świetnej zabawy i twórczej pracy. Na ich twarzach widać było uśmiech i zadowolenie.

Dzień Otwarty to już w naszej szkole tradycja. Dziękujemy serdecznie wszystkim za skorzystanie z zaproszenia. Było nam miło gościć rodziców i dzieci w naszych szkolnych progach.

 

 

Marta Słupna