Dzień Otwarty w Zespole Szkół Miejskich nr 2

W czwartek 9 marca 2017 roku Zespół Szkół Miejskich nr 2 (Dwójka) po raz kolejny otworzył swoje drzwi przed Rodzicami i ich dziećmi, które w przyszłym roku szkolnym 2017/2018 rozpoczną edukację w szkole podstawowej.

Reklamy

 

Licznie przybyli goście mogli przekonać się, że nasza szkoła to nie tylko nauka, ale także wspaniała zabawa, miłe miejsce i sympatyczni starsi koledzy.

Po krótkim wystąpieniu Dyrektora Szkoły, uczniowie klas drugich i trzecich przywitali gości tańcem i piosenką. Starsi koledzy zaprezentowali swoje liczne talenty i zainteresowania. Usłyszeliśmy piękny śpiew, akompaniamenty trio gitarowego, a nawet występ całej orkiestry perkusyjnej. Oczy wszystkich ucieszył występ taneczny kolorowej grupy. Następnie zaprosiliśmy przedszkolaków do zwiedzania naszej szkoły.

Na trasie zwiedzania odbyły się zabawy chustą animacyjną oraz gry i zabawy z użyciem tablicy interaktywnej.

Hala sportowa, jej wielkość i różnorodność sprzętu sportowego, wywarła na maluchach wrażenie. Możliwość sprawdzenia swoich umiejętności sportowych była tak duża, że nawet tym bardzo onieśmielonym i zakłopotanym dzieciom udało się na chwilę rozstać z mamą.

Po tak intensywnym spalaniu kalorii ogromne zainteresowanie przykuł Kącik Młodego Kucharza, w którym nasze najmłodsze szkolne dzieci „Zerówiaczki” z pomocą swoich rodziców i pani zaprosili wszystkich na pyszne kanapki, sałatki oraz koktajle owocowe.

Po chwili odpoczynku nasi goście odwiedzili świetlicę „Starszaków”, w której czekały kolorowe farby, kredki, ciastolina, dzięki którym dzieci mogły puścić wodze wyobraźni i zaprezentować swoje talenty plastyczne. Nikt nie opuścił naszej szkoły bez kolorowego balonika na pamiątkę tego, miejmy nadzieję, niezapominanego spotkania.

Mamy nadzieję, iż wizyta w naszej pięknej szkole spełniła oczekiwania przybyłych Rodziców, a przede wszystkim przyszłych pierwszaczków. Wierzymy, że spotkamy się znów z Wami w nowym roku szkolnym!

Czekamy i zapraszamy!


Zdjęcia >>

 

Tekst: Anna Budzyńska, Anna Olejarz
Foto: Katarzyna Beń, Marta Piątkowska – Mazurek