Dzień Otwarty w ZUS dla osób niepełnosprawnych

Zakład Ubezpieczeń Społecznych wzorem lat ubiegłych organizuje „Dzień Otwarty w ZUS dla Osób Niepełnosprawnych”.

Reklamy

 

Celem przedsięwzięcia jest upowszechnianie wiedzy o prawach osób niepełnosprawnych oraz udostępnienie zainteresowanym kompleksowej informacji w obszarze zagadnień związanych z ubezpieczeniami społecznymi oraz możliwościami aktywizacji zawodowej osób niepełnosprawnych.

W dniu 20 maja w godzinach od 9.00 do 14.00 w Oddziale ZUS w Biłgoraju przy ul. Kościuszki 103 oraz w Inspektoratach w Chełmie, Tomaszowie Lubelskim, Hrubieszowie i Zamościu, a także w Biurach Terenowych w Krasnymstawie, Włodawie i Janowie Lubelskim dyżurować będą  eksperci Zakładu Ubezpieczeń Społecznych.

Będą oni udzielać informacji dotyczących świadczeń z ubezpieczeń społecznych, orzecznictwa lekarskiego, rehabilitacji leczniczej w ramach prewencji rentowej. Doradzą również jak efektywnie szukać pracy i optymalnie przygotować się do procesu rekrutacji.

W Hrubieszowie i Tomaszowie Lubelskim o godz. 10.00 odbędą się wykłady, w których wezmą udział przedstawiciele innych instytucji i organizacji realizujących zadania na rzecz osób niepełnosprawnych.Eksperci poinformują o różnych formach dofinansowania ze środków PFRON oraz możliwościach uczestnictwa w aktualnie realizowanych projektach Funduszu.

Osoby zainteresowane będą mogły założyć profil na Platformie Usług Elektronicznych (PUE)  umożliwiający kontakt z ZUS bez wychodzenia z domu – przez Internet.

Organizatorzy udostępnią bezpłatnie najnowsze wydanie „Informatora dla Osób Niepełnosprawnych”, opracowanego przez ZUS i PFRON.