Dzień Patrona Szkoły w hrubieszowskiej Dwójce – ZDJĘCIA

Jak co roku, 28 maja, Szkoła Podstawowa nr 2 w Hrubieszowie obchodziła Dzień Patrona.

Reklamy

Z tej okazji uczniowie obejrzeli film „Kardynał Stefan Wyszyński” oraz wzięli udział w konkursie na najpiękniejszy album „Kardynał Stefan Wyszyński – Prymas Tysiąclecia” zorganizowanym przez Parafialny Zespół Caritas przy parafii św. Mikołaja w Hrubieszowie.

Konkurs zorganizowano w 4 kategoriach wiekowych.

I nagrodę otrzymała uczennica klasy 4B – Natalia Okólska w II kategorii wiekowej (opiekun – Katarzyna Szczepańska), a w III kategorii wiekowej uczniowie z klasy 7D zajęli 2 pierwsze miejsca, a opiekunem ich była wychowawczyni – Beata Fabrowska,

I nagroda (praca zbiorowa) – Hanna Kossowska, Justyna Witkowska, Martyna Bryk, Anna Szeląg, Karol Obszyński  i  Kornelia Bałabuch,

II nagroda – (praca zbiorowa) – Zofia Dęga i Julia Bednarczuk,

II miejsce – (praca indywidualna) – Julian Jakubowski.

W dniu święta, reprezentacja szkoły wraz z pocztem sztandarowym uczestniczyła w Mszy świętej, która uczciła 40 rocznicę śmierci kardynała Stefana Wyszyńskiego, a następnie wzięła udział w uroczystościach zorganizowanych w Hrubieszowskim Domu Kultury przez Stowarzyszenie „Pamięć”, upamiętniających niezwykłą postać patrona placówki.

Po rozstrzygnięciu konkursu i wręczeniu nagród, uczniowie wzięli udział w czytaniu fragmentów dzieła kardynała Wyszyńskiego „Zapiski więzienne” – rozdział „Stoczek Warmiński”, które przybliżyły postać patrona oraz przeżycia podczas trudnych chwil jego życia. W czytaniu wzięli udział: Milena Brzostowska z klasy 7C, Filip Solarski, Karol Fietko, Kornelia Bałabuch, Karolina Kusiak i Hanna Kossowska z klasy 7D.

Gratulujemy laureatom konkursu!

(tekst: Katarzyna Szczepańska, fot. Beata Lichoń – Fabrowska)


Zobacz też:

Hrubieszów: Kardynał Stefan Wyszyński – Prymas Tysiąclecia. Nagrody w konkursie rozdane

Hrubieszów: Kardynał Stefan Wyszyński – Prymas Tysiąclecia. Nagrody w konkursie rozdane