Dzień Patrona w Dwójce

Dzień Patrona jest niezwykle ważnym wydarzeniem w naszej szkole. 20 maja 2016 r. rozpoczęliśmy obchody od uroczystej Mszy Św. odprawionej przez Ks. Prałata Andrzeja Puzona.

Reklamy

 

Wysłuchaliśmy pięknej homilii, w której Ksiądz Prałat uświadamiał nam, że będąc spadkobiercami nauki Naszego Patrona, powinniśmy szanować historię i kochać Ojczyznę. Następnie udaliśmy się na uroczystości do szkoły.

W tym wyjątkowym dla nas dniu staramy się przekazywać najważniejsze fakty z życia patrona Gimnazjum nr 2 Kardynała Stefana Wyszyńskiego oraz przybliżać wśród uczniów SP nr 2 wiedzę o Wojskach Ochrony Pogranicza.

Na zakończenie uroczystości odbyła się część artystyczna ukazująca ważne wydarzenia z życia Kardynała Stefana Wyszyńskiego. Najważniejszą i najbardziej wzruszającą jej częścią było wystąpienie naszego gościa – Pani Marii Karkuszewskiej, osoby serdecznej i otwartej, bardzo chętnie dzielącej się z nami opowieściami o wydarzeniach ważnych w Jej życiu, a mających związek z działalnością Naszego Patrona jako Biskupa Lubelskiego.

Pani Maria wspominała, jak Biskup Stefan Wyszyński w latach powojennych przybył w nasze strony, udzielał sakramentów. Ona na uroczystej Mszy Św wypowiadała słowa powitania, doświadczyła serdeczności od Naszego Patrona i nigdy nie zapomniała tych wspaniałych chwil. Pokazywała nam fotografie ze spotkań poświęconych kardynałowi Stefanowi Wyszyńskiemu, w których uczestniczyła jako niezwykły Strażnik Pamięci. Będziemy pamiętać długo to spotkanie, bo żywe wspomnienia są najcenniejsze

Inscenizacja została przygotowana przygotowana pod opieką nauczycieli: P. Anny Witolskiej, P. Beaty Krawczuk. Dekorację przygotowała P. Agnieszka Ślażyńska.info i fot. ZSM nr 2