Dzień Patrona w hrubieszowskiej Jedynce

Uroczystość obchodów Dnia Patrona Szkoły Podstawowej nr 1 im. Bolesława Prusa w Hrubieszowie to coroczne święto obchodzone przez społeczność szkolną. Jednak w tym roku świętowano szczególnie uroczyście, gdyż obchody połączone były z upamiętnieniem 100 rocznicy odzyskania niepodległości przez Polskę.

Reklamy

 

Wcielając się w postaci z epickich dzieł Bolesława Prusa, barwnym korowodem uczniowie pod opieką nauczycieli przeszli przez Hrubieszów, by wziąć udział w głównym punkcie programu – akademii poświęconej patronowi szkoły.

Scena Hrubieszowskiego Domu Kultury stała się miejscem wspomnień i refleksji na temat piękna i uroku naszego miasta, na temat otwartości ludzi naszego regionu i wartości, które im przyświecają. Kilkunastu „artystów – Prusów”, uczniów „Jedynki” w nastrojowej atmosferze poprowadziło widzów w odległy czas urodzin wielkiego pisarza, ale też w najpiękniejsze miejsca Hrubieszowa, które były niemymi świadkami rodzącego się talentu.

Reklamy

Głównym przesłaniem recytatorów było uzmysłowienie oglądającym, że miasto, w którym mieszkamy jest pełne tajemnic, urokliwych zakątków i zabytków, a przede wszystkim pamiątek po ludziach, tworzących przez wieki jego historię.

Nikt z nas na co dzień nie docenia wartości mijanych, hrubieszowskich kamieniczek, nikt nie pamięta zwykle o historii wielkich ludzi wywodzących się z naszego miasta, ale taka uroczystość jak dzisiejsza, daje okazję do odkurzenia opowieści,  tajemnic i legend, które szeleszczą wielowiekowe kasztany, a tworzących fragment wielkiej historii Polski.

 

Zdjęcia >>

 

źródło i fot. SP nr 1