Dzień Patrona w SP nr 3

Hrubieszów

W czwartek 30 kwietnia w Szkole Podstawowej nr 3 im. Mjr. Henryka Dobrzańskiego HUBALA w Hrubieszowie miała miejsce uroczysta akademia z okazji Dnia Patrona.

Reklamy

Podczas akademii miało miejsce tradycyjne złożenie kwiatów w Kąciku Patrona. Nie zabrakło również występów artystycznych w wykonaniu uczniów SP nr 3.

W czasie uroczystości nagrodzeni zostali uczniowie, którzy zdobyli laury w organizowanym przez SP nr 3 i Stowarzyszenie RAZEM I Konkursie Wiedzy o Majorze Henryku Dobrzański „Hubalu”. Do konkursu przystąpiło dwie drużyny reprezentujące szkoły miejskie – Szkołę Podstawową nr 1 i Szkołę Podstawową nr 3. Uczniów Szkoły Podstawowej nr 1 przygotowała Pani Ewa Bohonos, uczniów Szkoły Podstawowej nr 3 przygotowała Pani Irmina Spisacka.

Konkurs składał się z dwóch etapów: w pierwszym trzeba było rozwiązać test przygotowany przez organizatora, w drugim zaś wykonać prezentację w oparciu o wykonany plakat. Uczniowie obu szkół wykazały się dużą wiedzą oraz pomysłowością przedstawienia postaci tak zasłużonej dla naszego terenu. Konkurs wygrała drużyna ze Szkoły Podstawowej nr 3 w Hrubieszowie.

Szkołę Podstawową nr 1 reprezentowali:
Joanna Czuwara, Karolina Szumiata, Szymon Borsukiewicz, Karol Pogwizd, Bartosz Kozaczuk, Klaudia Jasina, Konrad Pogwizd.

Szkołę Podstawową nr 3 reprezentowali:
Dawid Bylina, Aleksandra Szeląg, Aleksandra Biskup, Agata Borkowska, Anthea Kuczewska.

zobacz zdjęcia >>

Hrubieszow LubieHrubie 2009