Dzień pełen wrażeń

Głównym celem wyjazdu uczniów Zespołu Szkół nr 1 w Hrubieszowie było promowanie aktywności fizycznej jako alternatywnego sposobu spędzania czasu wolnego oraz metody na rozładowanie emocji, stresu i napięć.

Reklamy

Adrenalina i dobry humor towarzyszyły 16-osobowej grupie młodzieży z klasy III A (zasadnicza szkoła zawodowa), która 30 maja wyjechała na wycieczkę do Janowa Lubelskiego.

Głównym celem tego wyjazdu było promowanie aktywności fizycznej jako alternatywnego sposobu spędzania czasu wolnego oraz metody na rozładowanie emocji, stresu i napięć. Młodzież podzielona na dwie grupy pod okiem wykwalifikowanych instruktorów pokonywała szereg zadań.

Na początek zaproponowano marsz na orientację z rozwiązywaniem zadań logicznych, pozwalający na wykazanie się pomysłowością, umiejętnością czytania map, posługiwania się kompasem, orientacją w terenie i współdziałaniem w grupie.

Następnie punkt – strzelnica, gdzie odbył się konkurs strzelecki, w którym każdy z uczestników mógł sprawdzić swoją celność i precyzję, pokonując kolejne stacje i zdobywając punkty.

Najwięcej emocji wzbudziła jazda samochodem terenowym po leśnych bezdrożach ze zwiedzaniem żeremi bobrowych oraz przeprawa przez teren bagienny. Zmęczeni, przemoczeni, ale szczęśliwi uczestnicy odnaleźli wytchnienie przy ognisku.

Na koniec zabezpieczeni profesjonalnym sprzętem alpinistycznym pokonali system przeszkód linowych o długości ok. 30 metrów, pozwalających sprawdzić swoją koncentrację, wytrzymałość fizyczną i pokonać lęk wysokości.

W drodze powrotnej z Janowa Lubelskiego uczestnicy eskapady zatrzymali się w Zamościu na lody celem uzupełnienia kalorii. Już 1 czerwca – z okazji Dnia Dziecka  odbył się pokaz multimedialny połączony ze wspomnieniami z  wycieczki.

 

Monika Jabłońska / Joanna Kornicka