Dzień Pluszowego Misia w Trójce

Dnia 25 listopada Samorząd Uczniowski Szkoły Podstawowej nr 3 w Hrubieszowie zorganizował Dzień Pluszowego Misia. Święto to jest obchodzone od niedawna, bo od 2002 r., czyli w setną rocznicę pojawienia się na rynku maskotki, która podbiła serca wszystkich milusińskich.

Reklamy

 

Jak głosi legenda, wszystko zaczęło się w dniu, w którym to ówczesny prezydent Stanów Zjednoczonych – Theodore Roosevelt podczas polowania zobaczył malutkiego niedźwiadka. Jego widok sprawił, że starszy, poważny człowiek zapomniał o strzelbie i postanowił ocalić zwierzątko. Wieść o tym zaskakującym zdarzeniu bardzo szybko dotarła do lokalnej prasy i stała się sensacją.

Samorząd zorganizował dla uczniów plac zabaw na szkolnym korytarzu. Najistotniejsza część akcji wiązała się jednak nie z zabawą, lecz z czytaniem wierszy. Otóż, uczniowie z SU, po wcześniejszym przebraniu się w kostiumy z bajek, udali się wraz z opiekunami do klas ,,0” i pierwszej.

Dzieci z ogromną uwagą słuchały utworów Brzechwy, Tuwima i innych polskich poetów. W nagrodę otrzymały przygotowane przez p. Justynę Marcych piękne medale z wizerunkiem misia. Ponadto na pamiątkę spotkania ze starszymi uczniami najmłodsi dostali malowanki z Kubusiem Puchatkiem.

Aby pamięć o tym miłym wydarzeniu przetrwała, Samorząd Uczniowski postanowił wykonać grupowe zdjęcia w Kąciku Malucha. Mamy nadzieję, że za rok znowu się spotkamy, by ponownie uczcić pluszowego misia – przytulankę , którą pokochały dzieci na całym świecie.

 

Zdjęcia:

http://zsm3-hrubieszow.pl/index.php/sp3/12-aktualnosci-sp/1207-dzien-pluszowego-misia

 

fot. ZSM nr 3