Dzień Polskiej Niezapominajki w ZSM nr 2

Dzień Polskiej Niezapominajki obchodzony jest od 2002 roku z inicjatywy Andrzeja Zalewskiego z Ekoradia. Jest to święto przyrody i ekologii. Idea święta brzmi: „Niech niezapominajka zbliża ludzi i uczy Polaków wzajemnej serdeczności”.

Reklamy

 „Niezapominajka, maleńka roślina,

co polskiego nieba błękit przypomina”.

 

To piękne święto zagościło już na stałe w naszej szkole. Przygotowaliśmy gazetki ścienne propagujące ideę święta. Zachęcaliśmy, aby  w Dniu Polskiej Niezapominajki każdy miał na sobie coś niebieskiego. 15 maja już od rana dumnie nosiliśmy na ubraniach śliczne, błękitne kwiatki, wręczane wszystkim przez uczniów klasy IIc i IIIb.

W ramach obchodów święta zorganizowaliśmy Pocztę Niezapominajkową. Do skrzynki znajdującej się w sali nr 11 uczniowie i nauczyciele wrzucali kartki, które niezapominajkowi listonosze z klasy IIc dostarczali adresatom.

Reprezentanci oddziału przedszkolnego oraz klas pierwszych wzięli udział w konkursie plastycznym pod hasłem „Polska niezapominajka”. Przedstawiciele klas drugich i trzecich zmagali się z zadaniami polonistyczno – przyrodniczymi. Tym razem uczniowie  pracowali w dwuosobowych zespołach.

Dziękujemy wszystkim za wspólną zabawę! Podziękowania kierujemy też do wychowawców świetlicy, za pomoc w przygotowaniu niezapominajek. Życzymy wszystkim, aby idea święta została z nami na dłużej. Bądźmy serdeczni!

 

Organizatorzy: Joanna Tomasiak i Katarzyna Beń

Zespół Szkół Miejskich nr 2