Dzień Profilaktyki w Dwójce

3 grudnia 2013 roku uczniowie Zespołu Szkół Miejskich nr 2 w Hrubieszowie wystawili spektakl profilaktyczny pt.: „A ty co wybierasz?”.

Reklamy

Są młodzi pełni zapału i wiary w to, że to co zrobili może się przydać ich rówieśnikom. Dotarli do nich przez teatr, jedną z najbardziej emocjonalnych dziedzin sztuki – uczniowie klas: IIa, IIb i Ia pod kierunkiem pań: Izabeli Czerw i Eweliny Winiarskiej wystawili spektakl profilaktyczny pt.: „A ty co wybierasz?”. Przedstawienie odbyło się 3 grudnia 2013 roku.

To historia człowieka, który wpadł w szpony nałogu alkoholowego. Po pewnym czasie uświadomił sobie jak pozorną tylko przyjemność sprawia sięganie po używki oraz do jakiej psychicznej i fizycznej zguby to prowadzi. Gra naszych uczniów poprzedzona była prezentacją multimedialną, ukazującą skutki picia alkoholu. Forma artystyczna w połączeniu z oprawą muzyczną i odpowiednim oświetleniem, za które był odpowiedzialny pan Marcin Mróz wywarła na zgromadzonych duże wrażenie.

Na zakończenie podsumowano realizowane od września konkursy profilaktyczne: „Piwo to też alkohol”, „Logo Trzymaj Formę”, „Cyberprzemoc w sieci” oraz „Co o AIDS warto wiedzieć?”. Przygotowaniem konkursów oraz oceną prac zajęły się panie: Agnieszka Ślażyńska, Renata Rząd, Ewelina Winiarska oraz Izabela Czerw.

Powiedzieć NIE jest znacznie trudniej niż powiedzieć TAK. Zwłaszcza dzieciom i nastolatkom, którym szalenie zależy na akceptacji otoczenia. Żaby móc i umieć powiedzieć NIE narkotykom, alkoholowi i papierosom trzeba mieć w tym wieku odwagę i poczucie własnej wartości.


Info i fot. ZSM nr 2