Dzień Rodzicielstwa Zastępczego

Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Hrubieszowie informuje, że z okazji przypadającego w dniu 30 maja Dnia Rodzicielstwa Zastępczego organizuje dla rodzin zastępczych z terenu naszego powiatu wychowujących dzieci w wieku do 11-go roku życia imprezę integracyjną pod nazwą „RAZEM ŁATWIEJ”.

Reklamy

Obchody tego święta na życzenie samych rodziców odbędą się w dniu 1 czerwca 2007 r. o godzinie 14.00 w Ośrodku Wypoczynkowym Zamojskiej Korporacji Energetycznej we Wronowicach (gmina Werbkowice).

W imprezie plenerowej zaplanowane są gry, zabawy i konkursy dla dzieci, a także ognisko i wspólne pieczenie kiełbasek. Dzieci mogą w trakcie zabawy zaprezentować swoje talenty i umiejętności, a rodzice poznać się i wymienić doświadczenia. We wspólnej zabawie wezmą udział wolontariusze z Wolnej Grupy Wolontariatu przy HDK w Hrubieszowie.

Biorąc pod uwagę, że stale prowadzimy na terenie powiatu poszukiwania kandydatów na niespokrewnionych rodziców zastępczych, do udziału w obchodach Dnia Rodzicielstwa Zastępczego zapraszamy także – za pośrednictwem GOPS-ów – rodziny lub osoby, które wyrażają chęć utworzenia w przyszłości rodziny zastępczej.

Serdecznie zapraszamy!!!