Dzień Walki z AIDS w Gimnazjum nr 2

Hrubieszów

1 grudnia 2008 r. odbyły się w Gimnazjum nr 2 w Hrubieszowie obchody „Światowego Dnia Walki z AIDS” obchodzonego co roku 4 grudnia.

Reklamy

Rokrocznie bowiem rośnie na całym świecie liczba zakażeń HIV m.in. wskutek braku wiedzy na temat ryzykownych zachowań. Z badań statystycznych prowadzonych w Polsce przez Narodowy Instytut Zdrowia Publicznego, wynika, że do tego grona dołącza coraz więcej Polaków, zwłaszcza młodych.

W związku z tym, wśród uczniów klas pierwszych przeprowadzone zostały zajęcia edukacyjne „Co powinniśmy wiedzieć o HIV/AIDS” – uświadamiające jakie zagrożenie niesie ze sobą zakażenie wirusem HIV, oraz w jaki sposób należy się przed nim chronić. Zajęcia połączone były z testem wiedzy na temat choroby, jak i samej profilaktyki.

Ponadto uczniowie zorganizowali stoisko informacyjne z rozdawnictwem ulotek wydanych przez Krajowe Centrum d.s. AIDS, wystawę plakatów wykonanych w ramach ogłoszonego wcześniej konkursu plastycznego p.t.: „Moje życie i zdrowie – STOP AIDS”. Każdy uczestnik obchodów tego dnia otrzymał również czerwoną wstążeczkę, wyrażającą solidarność z osobami żyjącymi z HIV/AIDS, oraz ich bliskimi.

Drugą część prozdrowotnej imprezy stanowił Apel przeciwko AIDS w wykonaniu uczniów klasy IB. Na zakończenie rozstrzygnięto szereg konkursów o tematyce prozdrowotnej. Wyróżnieni uczniowie otrzymali dyplomy i nagrody rzeczowe.

Klasyfikacja konkursów przedstawia się następująco:

Konkurs plastyczny „Moje życie i zdrowie – STOP AIDS”
I miejsce – Krzysztof Bożek 1A
II miejsce – Sylwia Kościuk 1A
III miejsce – Mateusz Paszuk 1A

Olimpiada Zdrowia na temat: „Zdrowy Styl Życia”
I miejsce – Paulina Roch 2C
II miejsce – Kacper Szeweńko 2B

Test wiedzy natemat HIV/AIDS
1A: I miejsce – Natalia Zgnilicka
II miejsce – Marta Bielecka
III miejsce – Paweł Szewczuk

1B: I miejsce – Artur Szklarz
II miejsce – Jakub Mielniczuk
III miejsce – Michał Studziński

Nad całością obchodów, oraz przygotowaniem konkursów czuwały panie: Izabela Czerw i Baeata Polak.

PAMIĘTAJCIE!!! ŻYJCIE TAK,
ABYŚCIE KIEDYŚ NIE MUSIELI MARZYĆ O COFNIĘCIU CZASU!

tekst i foto
Gimnazjum nr 2 w Hrubieszowie

zdjęcia >>

Hrubieszow 2008-12-09